Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
(17 – 24.09.2016)
 1. Na niedzielne nieszpory zapraszamy o 17.30.
  Z racji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, przy wyjściu z kościoła kwestujemy na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  Również dziś o godz. 15.00, w kaplicy Miłosierdzia rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  a/ w poniedziałek, 18 września – Święto św. Stanisława Kostki
  b/ w środę, 20 września – Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy
  c/ w czwartek, 21 września  – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  d/ w sobotę, 23 września – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny
 3. Spotkania:
  - w poniedziałek o godz. 18.oo zapraszamy na Mszę św. oraz spotkanie modlitewne, przygotowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym – Radość oraz Biuro Radia Maryja
  - Schola parafialna zaprasza wszystkich, którzy chcą chwalić Pana śpiewem, na próby w każdą środę o 19.00 w Sali Jana Pawła II
  - w środę o godz. 16.30 w sali Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca
  - w czwartek o godz. 18.oo zapraszamy dzieci szkół podstawowych wraz z rodzicami na Mszę św. szkolną
  - w sobotę o godz. 9.oo zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych do sali szkoły katolickiej. Wejście od strony plebanii.
  - Spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania do bierzmowania dla uczniów klas siódmych i pierwszych gimnazjum będzie w piątek, 22 września o godzinie 19.00 w naszym kościele, a dla uczniów klas trzecich gimnazjum i osób starszych, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku szkolnym, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 września również o 19.00 w naszym kościele
 4. W przyszłą niedzielę, 24 września Caritas Parafialna, przy wyjściu z kościoła będzie zbierać ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii, zaś we wtorek, 19 września członkowie Młodzieżowego Koła Caritas i Caritas w sklepach sieci „Biedronka” przy ul. Wyspiańskiego i Wiejskiej będą zbierać żywność w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada”. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii
 5. W sobotę, 23 września o godz. 9.30 rozpoczyna się w Domu Parafialnym parafii św. Elżbiety w Cieszynie, Kurs Przedmałżeński .
 6. Przypominamy, że zgodnie z sugestią Papieskiej Rady do spraw dyscypliny sakramentów, w naszym kościele nie spowiadamy podczas sprawowania Mszy św.
 7. „Różaniec do granic” to ogólnopolska akcja modlitewna, która zostanie podjęta przez Polaków w sobotę, 7 października. Nasza Ojczyzna zostanie opleciona modlitwą różańcową. Wśród kościołów stacyjnych, wybranych do prowadzenia tej modlitwy, jest kościół św. Marii Magdaleny w Cieszynie. O szczegółach tej wspólnej modlitwy można poczytać na naszej stronie internetowej.
 8. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  Nowy „Gość Niedzielny” porusza m in. temat projektu obywatelskiego o ochronie życia dzieci niepełnosprawnych