UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
(20 – 27.04.2018)
  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny.
    Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.
    Przy wyjściu z kościoła Caritas parafialna kwestuje na rzecz ubogich w naszej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszym kościele Trójcy Świętej uroczystość odpustowa. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na remont organów w naszej świątyni.
  3. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w kościele s. Boromeuszek Ołtarze będą usytuowane w następujących miejscach:
    I ołtarz – na dziedzińcu klasztoru s. Boromeuszek- wspólnoty współodpowiedzialne za przygotowanie ołtarza – sodalicja mariańska i żywy różaniec
    II ołtarz– na ul. Garncarskiej, wspólnota współodpowiedzialna za przygotowanie ołtarza – członkowie chóru Lutnia
    III ołtarz na ul. Korfantego, wspólnoty współodpowiedzialne za przygotowanie ołtarza – apostolat Maryjny i Legion Maryi
    IV ołtarz – na pl. św. Krzyża, wspólnota odpowiedzialna za przygotowanie ołtarza – Odnowa w Duchu Świętym
    Bardzo serdecznie zachęcamy do udekorowania okien domów na trasie procesji.
  4. Spotkania
    - W poniedziałek, o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich rodziców młodzieży z klas drugich gimnazjum. Bezpośrednie przygotowanie tej młodzieży do bierzmowania rozpocznie się już w czerwcu, a sam sakrament otrzymają w listopadzie
    - W  przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się spotkanie Niesakramentalnych
    - 23.05 w sali liceum katolickiego o 18.00 odbędzie się spotkanie KIK-u poświęcone tematowi: Kobieta w społeczeństwie - kobieta w Kościele". W debacie udział wezmą prof. Katarzyna Olbrycht oraz Pani Agnieszka Lamek – Kochanowska.
    - Wspólnota Mężczyzn w modlitwie NIKODEM zaprasza na siódmą już pielgrzymkę rodzinną z Cieszyna do Szczyrku, do Santuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej, w najbliższą sobotę -26 maja 2018 roku. Szczegóły na plakacie, na tablicy ogłoszeń orazna stronie razemwmodlitwie.pl
  5. Zapraszamy młodych na spotkanie na Polach Lednickich, które w tym roku odbędzie się 2 czerwca. Koszt wyjazdu to 90 zł.Wyjazd z parafii św. Elżbiety. Zbiórka w piątek, 1 czerwca o godz 23 30, powrót w niedzielę, 3 czerwca w godzinach dopołudniowych. Osoby niepełnoletnie prosimy o zabranie ze sobą zgody. Zapisy w parafii św. Elżbiety.
  6. Do poniedziałku, 28 maja na placu kościelnym przy parafii Św. Jerzego w Cieszynie jest podstawiony kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci w San Roman i Conception w Boliwii, gdzie pracowały trzy wolontariuszki z Cieszyna.
  7. - Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnego Śląska w czerwcu. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  8. 25. maja w piątek odbędzie się XVIII Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wyjazd autokarem do Hałcnowa o godzinie 10:00 z placu Słowackiego.
  9. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.