NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
(5 - 12.04.2020)
  1. Serdeczne dziękujemy za wszelką modlitwę w naszej intencji. Wszelką okazywaną życzliwość jakiej doznajemy w wielu sytuacjach codziennego dnia oraz poprzez rozmowy telefoniczne. Nasz kościół zgodnie z zaleceniami Biskupa Bielsko–Żywieckiego jest otwarty tylko na sprawowanie Eucharystii, w której uczestniczyć rodzina, która ja zamówiła w liczbie do 5 osób. My staramy się Wam odwdzięczyć poprzez modlitwę zarówno prywatną jak również zanoszona do Boga podczas każdej sprawowanej Mszy św., Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Różańca, który odmawiamy każdego dnia, we wspólnocie kapłańskiej na plebanii o godz. 20.30.
  2. Dziękujemy także za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Bardzo prosimy o wsparcie naszej parafii poprzez przelew na konto parafii lub ofiarę złożoną w kancelarii parafialnej. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Bez waszej pomocy nie będziemy mieli środków, aby utrzymać kościół i opłacić rachunki i zobowiązania parafialne.
  3. Z racji zagrożenia zdrowia i życia wiernych z powodu epidemii koronawirusa nie będzie sprawowany przed świętami sakrament pokuty. Odpuszczenie grzechów można uzyskać korzystając z aktu żalu doskonałego, mocnego postanowienia poprawy i postanowienia przystąpienia do spowiedzi po jej przywróceniu w sposób zwyczajny, po ustaniu pandemii. Formuła i sposób przeprowadzenia takiej modlitwy znajduje się m in na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Obrzędy Wielkiego Tygodnia według rozporządzenia bp. Ordynariusza będą sprawowane w kościele bez udziału ludu. Nie będzie także Służby Liturgicznej, Lektorów i Szafarzy.  Obrzędy będą transmitowane poprzez stronę internetowa parafii i na parafialnym profilu facebookowym.
    - W Wielki Czwartek, Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00.
    - W Wielki Piątek o godz. 15.00 odprawimy uroczystą Drogę Krzyżową a o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku.
    - W Wielka Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Pokarmy pobłogosławi Glowa Rodziny na początku świątecznego posiłku. Tekst modlitwy błogosławieństwa znajduje się na stronie internetowej parafii. Skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej” przyniesiemy do kościoła po zakończeniu stanu pandemii. Złożone środki pieniężne zostaną przeznaczone na potrzeby chorych, przebywających u s. Elżbietanek.
    Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.
  5. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę.
  6. Najnowsze numery prasy katolickiej można nabywać drogą elektroniczną. Najnowszy „Gość Niedzielny” zamieszcza przewodnik po Triduum Paschalnym.