II NIEDZIELA ADWENTU
9 – 16.12.2018
  1. W dniu dzisiejszym można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które rozprowadza nasza młodzież oazowa.
    Młodzież przy wyjściu z kościoła kwestuje również dziś na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
    Na nieszpory adwentowe zapraszamy o godz. 17.30
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w czwartek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji
    b/ w piątek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie. Są one sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, ze specjalnym kazaniem dla dzieci, zaś w sobotę o godz. 6.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców aby umożliwili swoim dzieciom udział w tych szczególnych dla nich Mszach św.
  4. Wizytę kolędową rozpoczynamy od piątku, 28 grudnia. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy nowych mieszkańców naszej parafii aby zgłosili się do kancelarii w celu wpisania do ewidencji parafialnej.
  5. Spotkania
    - w poniedziałek, o godz. 19.00 zapraszamy na Msze św z modlitwa uwielbienia, której będzie przewodniczył ks. Jan Burek były duszpasterz akademicki w Cieszynie
    - w czwartek, po Mszy św wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii
    - w piątek, o godz. 16.00 w sali Jana Pawła II odbędzie się spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, które zostanie poprzedzone Msza św o godz. 15.00
    - w sobotę o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
    - w przyszłą niedziele, o godz. 15.00 modlitwa w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
  6. W przyszłą niedziele po każdej Mszy św s. Elżbietanki beda rozprowadzać przy wyjściu z kościoła, ozdoby świąteczne przygotowane przez podopiecznych Centrum Medycznego Sióstr Elżbietanek w Cieszynie.
  7. W dniach 13-16 grudnia, po raz trzeci są organizowane w naszym mieście "Rekolekcje z kawą w tle". Tym razem twórcy serdecznie zapraszają na rekolekcje adwentowe. Szczegóły znajdują się na plakatach i stronie internetowej parafii.
  8. W zakrystii są do pobrania zgłoszenia kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Prosimy, by wypełnione formularze kandydaci dotyczyli osobiście do księdza Grzegorza w jednym z terminów podanych w dokumencie.
  9. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” przedstawia kolejna część adwentowych rozważań dla dorosłych oraz rozważa trudna prawdę wiary o Niepokalanym Poczęciu NMP.