XI NIEDZIELA ZWYKŁA
(17 – 24.06.2018)
  1. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30, zaś od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.
    Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II, zaś ofiarą zbierana przez członków Caritas przy wyjściu z kościoła, wesprzemy ubogich w naszej parafii.
    Również dziś o godz. 15.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się przedwakacyjne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych
  2. Liturgiczne obchody tygodnia
        a/ w środę, 20 czerwca – Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy
        b/ w czwartek, 21 czerwca  – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
        c/ w piątek, 22 czerwca kończy się rok szkolny i katechetyczny.
    Wszystkie dzieci, młodzież i rodziców zapraszamy na Mszę św. kończącą rok szkolny o godz. 8.00. Spowiedź dla nich będzie w czwartek od godz. 17.00
  3. W środę, 20 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii dzień Wieczystej Adoracji Pana Jezusa będziemy adorować w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
    Początek adoracji, po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończenie Mszą św. wieczorną.
    Zachęcamy aby w tym dniu każdy z nas znalazł choć drobną chwilę na spotkanie z Jezusem w tajemnicy Eucharystii
  4. Za tydzień przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela parafia w Cieszynie Mnisztwie przeżywa uroczystość odpustową.
    Suma odpustowa o godz. 11.30, nieszpory o godz. 15.30.
  5. Spotkania
    - w poniedziałek, o godz. 18.00 Biuro Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą
    - we wtorek, Msza św o godz. 18.00 rozpocznie się rejonowe spotkanie parafialnych zespołów Caritas. Po Mszy św spotkanie w auli Liceum Katolickiego KIK i Duszpasterstwo Środowiskowi Twórczych zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w środę o 18.00 w Liceum Katolickim, a tematem spotkania będzie "Czytamy GAUDETE ET EXSULTATE - o powołaniu do świętości we współczesnym świecie"
    - również w środę, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii
  6. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” jest poświęcony m in sanktuarium Matki Bożej w Gostyniu, o której Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński mówił iż jest Madonna o uważnym spojrzeniu a także o katechezie w erze internetu.