XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(13 – 20.10.2019)
  1. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Dziś przy wyjściu z kościoła młodzież oazowa zbiera ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, „Żywy pomnik Jana Pawła II”. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś i przez cały tydzień o godz. 17.30.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
        a/ we wtorek, 15 października – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa
        b/ w środę, 16 października – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
        c/ w czwartek, 17 października – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
        d/ w piątek, 18 października – Święto św. Łukasza, ewangelisty
  3. Spotkania:
        - w środę, o godz. 18.00, Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św.
        - spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej będzie w czwartek po Mszy wieczornej
        - spotkanie Sodalicji Mariańskiej będzie w piątek o 16.00 w Sali Jana Pawła II
        - w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Caritas
        - w sobotę o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na spotkanie zapraszamy wszystkich członków Rady
  4. W poniedziałek, o godz. 8.00 odprawimy tradycyjną Mszę św. w intencji naszego Pogotowia Ratunkowego. Będziemy modlić się za pracowników Pogotowia i ich rodziny oraz za wszystkich pacjentów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Duszpasterz Nauczycieli, ks. Tomasz Sroka serdecznie zaprasza nauczycieli z rejonu Śląska Cieszyńskiego na Mszę św. w ich intencji z okazji Dnia Edukacji Narodowej w środę, 23 października, o godz. 18.00 do naszego kościoła.
  6. Zbliża się miesiąc listopad. Jako katolicy wierzymy w realną pomoc dla tych, którzy już od nas odeszli, lecz wciąż potrzebują modlitwy. Pragniemy wszystkim Parafianom i gościom zaproponować modlitwy wspominkowe za zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Na wypominki roczne składają się: msze święte za zmarłych wypominanych, odprawiane przez rok w każdą 2 sobotę miesiąca, modlitwa różańcowa z wypominkami - także w każdą drugą sobotę miesiąca oraz wypominki z modlitwą w każdą niedzielę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary wspominkowe. Karty jednorazowe można zabrać przy wyjściu z kościoła, natomiast wypominki roczne można składać wyłącznie u księży w kancelarii lub zakrystii.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są jeszcze wolne pojedyncze intencje na ten rok. Rezerwacje intencji na rok 2020 przyjmuje kancelaria parafialna.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. Członkowie Caritas, przy wyjściu z kościoła będą kwestować na rzecz ubogich.
  9. Caritas Diecezjalna otworzyła w naszej parafii Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jeżeli ktoś jest osobą pokrzywdzoną przestępstwem, świadkiem lub osobą im najbliższą, potrzebujesz pomocy, może zadzwonić lub odwiedzić ten punkt. Szczegóły znajdują się w gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii.
  10. W środę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach XXX Międzynarodowej Dekady Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi orkiestra Camerata Impuls pod dyr. Małgorzaty Kaniowskiej. Szczegóły koncertów na plakatach i stronie internetowej parafii.
  11. Począwszy od środy, 16 października przy klasztorze oo. Franciszkanów w Cieszynie odbywać się będzie co środę - kurs ALFA, organizowany przez wspólnotę Zacheusz. Pierwsze spotkanie już w tą środę o godz. 19.00. Bardziej szczegółowych informacji będą udzielać osoby stojące z ulotkami przy wyjściu z kościoła.
  12. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła. Można jeszcze nabyć kalendarze na nowy rok.