Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 - 25.03.2018
 1. Serdeczne zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15.
  Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na potrzeby naszej diecezji.
 2. Wychodząc z kościoła możemy zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne.
  Są to cegiełki Caritasu Prosimy, aby po zaopatrzeniu się w świece zabrać je ze sobą na drogę krzyżową ulicami naszego miasta, a także na obrzędy wigilii paschalnej.
  Przy wyjściu z kościoła Caritas parafialna kwestuje na rzecz ubogich w parafii a zwłaszcza na pomoc przedświąteczna.
 3. Jutro na terenie lodowiska miejskiego odbędą się rekolekcje dla młodzieży szkol ponadgimnazjalnych Cieszyna i Skoczowa „Duchowa rEwolucja”.
  Rekolekcje odbędą się w godz. 9.00 – 13.00.
  Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców rekolekcji.
 4. W piątek, 23 marca, o godz. 17.00 od kościoła św. Elżbiety w Cieszynie, rozpocznie się kolejna Cieszyńska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.
  W kościele Imienia NMP w Cieszynie Bobrku na zakończenie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Intencje Mszy św. wieczornej z naszej świątyni zostaną odprawione, podczas tej uroczystej koncelebry. Nasza parafia poniesie krzyż do stacji IV.
 5. Naszych chorych odwiedzimy przed świętami z posługą sakramentalną w sobotę, 24 marca od godz. 9.00. Prosimy ich zgłosić w kancelarii parafialnej.
 6. Również, 24 marca, o godz. 19.oo, w Kościele św M. Magdaleny, odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla rodziców dzieci komunijnych. Podczas spotkania zostaną również omówione kwestie związane z przebiegiem uroczystości Pierwszej Komunii. Obecność jest obowiązkowa.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św.
  Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30.
  Poświęcenie palm dla nich i uroczysta procesja rozpocznie się przy krzyżu misyjnym.
  Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci zostaną ochrzczone podczas świąt odbędzie się w sobotę, 24 marca o godz. 16.00 w sali Jana Pawła II.
 8. Zapraszamy młodzież na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, o godz. 13.30 w Bielsku-Białej. Koszt wyjazdu 10 zł, zapisy u ks. Grzegorza.
  Ilość miejsc ograniczona. Miejsce zbiórki: parking przy kościele św. Elżbiety. Godzina: 12.00.
 9. Dziś o 19.00 w auli szkoły katolickiej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum. W poniedziałek, 26 marca o 19.00 młodzież będzie miała swój egzamin oraz pierwszą próbę. Druga próba będzie we wtorek, 3 kwietnia o 19.00, natomiast bierzmowanie w środę 4 kwietnia o 17.00.
 10. Spotkania:
  - We wtorek, o godz. 19.00 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się kolejne spotkanie Duszpasterstwa Lekarzy i Pracowników Służby Zdrowia. Temat: „Śmierć... i co dalej?”
  - W środę, o godz. 16.30 w sali Jana Pawła II spotkanie Żywego Różańca
  - Kolejne spotkanie Oazy Dorosłych odbędzie się w sobotę, o godz. 16 w sali Jana Pawła II
 11. Najnowsze  numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  Najnowszy „Gość Niedzielny” podsumowuje 5 lat pontyfikatu papieża Franciszka.