PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
(22– 28.04.2019)

1. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Kolekta jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddamy cześć w przyszłą niedzielę. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby charytatywne diecezji.
  3. Również w przyszłą niedzielę w naszej świątyni o godz. 15.00, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedziele rozpocznie się kolejny 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia Dostąpią”.
  5. Spotkanie Zespołu Katechetycznego naszej parafii odbędzie się w piątek, po Mszy św wieczornej na plebanii.
  6. W tym roku z racji trwającej oktawy Świąt Wielkanocnych, liturgiczna Uroczystość ku czci św. Wojciecha została przełożona na wtorek, 30 kwietnia.
  7. Duszpasterstwa lekarzy, nauczycieli, środowisk twórczych a także Stowarzyszenie „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra” oraz Klub Inteligencji Katolickiej zapraszają swoich członków i sympatyków na Mszę św. w ich intencji w czwartek 25.04. o godz. 18.00 w kościele św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. Zapraszamy na spotkanie w Liceum Katolickim, które poprowadzi ks. dr Andrzej Kozubski. Temat: „Zadomowieni i poszukujący - nowe wyzwania Kościoła”.
  8. W sobotę, w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, o godzinie 19.15 przy kościele świętego Jerzego rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Światła ulicami Cieszyna. Trasa będzie prowadzić do kościoła s. Boromeuszek, gdzie po nabożeństwie rozpocznie się wieczór uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej wielkanocnej celebracji. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  9. W kancelarii parafialnej, we godzinach urzędowania przyjmujemy zapisy na wyjazd, na kolejne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich w dniu 1 czerwca. Przy zapisie uiszczamy płatność 100 zł.
  10. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na Litwę, Lotwe i Estonię z organizatorem odbędzie się w sobotę o godzinie 13.oo w sali Jana Pawła II. Organizator Pielgrzymki prosi, by na spotkaniu dokonać pozostałych opłat.
  11. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, parafia św. Jerzego w Cieszynie przeżywa swoją uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30.
  12. Świąteczne numery prasę katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.