XX NIEDZIELA ZWYKŁA
(18 – 25.08.2019)
  1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.30.
    Dziś, przy wyjściu z kościoła Caritas parafialna kwestuje na potrzeby ubogich w naszej parafii.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata
    b/ w środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
    c/ w czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej
    d/ w sobotę, 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja
  3. W sobotę, 24 sierpnia odbędzie się tradycyjna spotkanie modlitewne na Trójstyku.
    Początek nabożeństwa o godz. 9.15 w kościele parafialnym w Jaworzynce – Trzycatku. Następnie pielgrzymi wyruszą z procesją na Trójstyk, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. Zachęcamy do licznego udziału.
  4. W dniach od 30 sierpnia do 1 września w naszej świątyni odbędzie się czuwanie Dekanatu Cieszyńskiego przy relikwiach św. Melchiora Grodzieckiego. Szczegóły znajdują się w gablotach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Również w sobotę, 31 sierpnia odbędzie się w Pogórzu XI Pompejański Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Szczegóły odnośnie wyjazdu zostały umieszczone na plakatach.
  6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę do Koszyc, miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego w dniu 12 października. Zapisy przyjmujemy do 15 września. Szczegóły w gablotach i na stronie parafii.
  7. Parafialny chór Lutnia pod dyrekcją Tomasza Piwko zaprasza wszystkich a zwłaszcza mężczyzn, którzy lubią śpiewać na pierwsze spotkanie po wakacjach, które odbędzie się w sali JPII w poniedziałek, o godz. 17.00.
  8. Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policja zapraszają seniorów naszego miasta na spotkanie „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”, które odbędzie się w 23 sierpnia o 15.00 w Domu Narodowym. Serdecznie zapraszamy.
  9. Dekanat Cieszyński organizuje w dniach, 28 i 29 września Kurs Przedmałżeński. Kurs odbędzie się w parafii sw. Elżbiety w Cieszynie. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
  10. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” mówi m in. o tajemnicach życia Cystersów i zawiera dodatek o I Powstaniu Śląskim w 100 lecie jego wybuchu.