Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 - 25.02.2018
 1. Serdeczne zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17.15.
  Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na duszpasterstwo diecezjalne.
  Dziś także przy drzwiach kościoła Caritas parafialna kwestuje na rzecz ubogich w naszej parafii
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w czwartek o godz. 17.30
  Droga Krzyżowa dla dorosłych będzie w piątek o godz. 17.15
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o 17.15
 3. Już po raz drugi w naszej parafii przy wyjściu z kościoła dzieci będą rozdzielać skarbonki „ Jałmużny Wielkopostnej”. Bardzo zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji. Prosimy, aby taka skarbonka stała w każdym domu, w miejscu widocznym i w ten sposób przypominała wszystkim domownikom o specyfice okresu Wielkiego Postu.
  Akcja „Jałmużna Wielkopostna" podobnie jak Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest akcją ekumeniczną od kilku lat podejmowaną przez Kościoły: Katolicki, Ewangelicki i Prawosławny.  Akcja ma mieć charakter rodzinny i wychowawczy. Dorosłych prosimy, aby wyjaśnili dzieciom ideę skarbonek, a przez to od najmłodszych lat formowali u nich  postawę ofiarności i wrażliwości na potrzeby innych.. W naszej parafii, w naszych rodzinach, w tym roku ofiarujemy zebrane środki na pomoc dla pacjentek Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Sióstr Boromeuszek.
  W Wielką Sobotę, przy okazji poświęcenia pokarmów, przedstawiciele rodzin przyniosą te skarbonki do kościoła i złożą je przed głównym ołtarzem naszego kościoła.
  Od przyszłej niedzieli Dzieci Boże będą także rozprowadzać „Paschaliki wielkanocne”.
 4. Spotkania
  - w środę, o godz. 16.30 w sali Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Żywego Różańca
  - Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyjścia na spotkanie w środę, o godzinie 18.00 do auli Liceum Katolickiego, na spotkanie z o. Tomaszem Dostatnim na temat: „Wiara i jej siostra wątpliwość – wokół myśli Tomasza Halika”.
  - w czwartek, o godz. 18.00 w auli Liceum Katolickiego odbędzie się kolejne spotkanie dla Środowisk Twórczych. Spotkanie poprowadzi ks. dr. Andrzej Kozubski
 5. W czwartek zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami na Mszę św o godz. 18.00.
  Prosimy, by już o 17.45 zgromadzić się w kościele, ponieważ będziemy uczyć się nowych piosenek z gitarą.
  Na spotkaniu po Mszy św. omówimy kwestię stroju komunijnego i modlitewników.
  Prosimy, by Ci rodzice, których dzieci przystępowały do I Komunii w ubiegłym roku, a którzy chcą podzielić się strojami komunijnymi, dostarczyli je do zakrystii lub na plebanię do czwartku.
 6. W przyszłą niedzielę o 19.00 wznawiamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas trzecich. Dziś ta młodzież kończy swoje rekolekcje ewangelizacyjne w Wiśle, a sakrament bierzmowania przyjmie z rąk ks. bpa Piotra, w środę 4 kwietnia na Mszy świętej o godzinie 17.00. Młodych polecamy Waszej modlitwie.
 7. Oaza młodzieży ma dla nas dwie propozycje na Wielki Post ze Słowem Bożym:
  -pierwsza: codzienne rozważanie fragmentu Ewangelii, napisane przez oazowiczów i udostępniane na facebookowym fanpage'u fb.com/OazaMM
  -druga: trwające od najbliższego piątku przez cztery kolejne tygodnie spotkania w kościele św. Trójcy, w piątki o 20.00 - konferencja o modlitwie Słowem Bożym i czas rozważania Ewangelii na kolejną niedzielę przed Najświętszym Sakramentem.
  Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodych, do włączenia się w taką formę przeżywania Wielkiego Postu
 8. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na rekolekcje, które odbędą się w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej w dniach, 24 i 25 lutego. Początek spotkań rekolekcyjnych o godz. 14.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Mikolaj Szczygieł, sędzia Sadu Biskupiego w Bielsku-Białej.
  W związku z rekolekcjami, nie będzie w tym miesiącu spotkania Niesakramentalnych
 9. W dniach, 25-28 lutego odbędą się po raz drugi „Rekolekcje z kawa w tle”. Szczegóły tych cieszących się coraz większa popularnością rekolekcji znajdują się na plakatach i stronie internetowej parafii
 10. Taca w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na remont naszych parafialnych organów, zaś przy wyjściu z kościoła młodzież będzie kwestować na rzecz misjonarzy i misjonarek.
  Pojawiła się duża okazja aby w Niemczech, zakupić po korzystnej cenie, z rozbieranego instrumentu, kolejne ważne części potrzebne do remontu naszych organów.
  Cena to 7 tys. Euro bez kosztów transportu. Polecamy więc składkę życzliwości parafian i gości.
  Składka w każda ostatnia niedziele będzie przeznaczona na remont organów. Ofiary na ten cel można wpłacać również bezpośrednio na subkonto parafialne z dopiskiem, „Na remont Organów”. Numer tego konta znajduje się na stronie internetowej parafii. Można to również czynić w kancelarii parafialnej, wpisując się do księgi ofiarodawców remontu organów.
  Bóg zapłać za już złożone ofiary.
 11. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  Nowy „Gosc Niedzielny” rozpoczyna cykl artykułów „Wielki Post ze św. o. Pio”