NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
(23 – 30.04.2017)

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.
    Zapraszamy na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie ona kolejne spotkanie wspólnoty Niesakramentalnych.
    Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na potrzeby charytatywne diecezji
  2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się poprzez uczynki miłosierdzia i osobistą pomoc naśladować Boga, bogatego w miłosierdzie.
    W gablocie parafialnej znajduje się rozliczenie działalności charytatywnej Caritas jak również informacja o rodzinach syryjskich, które objęliśmy opieką w akcji „Rodzina Rodzinie”
    W ramach akcji Skarbonki Miłosierdzia przekazaliśmy o. Bonifratrom 4 265,50 zł, 333Kc i 5 e
  3. Liturgiczne obchody tygodnia
        a/ w poniedziałek, 24 kwietnia  – Uroczystość św. Wojciecha, B i M
        b/ w e wtorek, 25 kwietnia – Święto św. Marka, ewangelisty
        c/ w sobotę, 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz i DK
  4. Przyszła niedziela, to  Niedziela Biblijna.
    Będzie to dzień I Narodowego Czytania Biblii. Przed każdą Mszą św. będziemy odczytywać wybrane fragmenty Listu św. Pawła do Galatów.
    Tego dnia w parafiach, również naszej, odbędzie się rozdawanie „Chleba życia”, czyli pojedynczych fragmentów "Listu do Galatów", by wierni mogli zabrać je do domu, odszukać zaznaczony tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej.
  5. W tym dniu, po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z bazyliki MB Bolesnej w Hałcnowie,  V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.
    Zakończenie pielgrzymki w środę, 3 maja o godz. 15.00 w łagiewnickim sanktuarium Koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą św.
    Pielgrzymi wychodzący z Cieszyna wyruszą w sobotę, 29 kwietnia po Mszy św. o godz. 7.00, odprawionej w kościele św. Jerzego.
  6. Spotkanie Zespołu Katechetycznego odbędzie się w piątek po Mszy św wieczornej na plebanii
  7. Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące  im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie, zaprasza w środę, 26 kwietnia na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w gmachu szkół na pl. Dominikańskim 2.
    Będzie to okazja do zapoznania się ze społecznością uczniów, dyrekcją, nauczycielami a także ofertą oświatową szkół katolickich. Dyrekcja szkół serdecznie zaprasza.
  8. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, parafia św. Jerzego w Cieszynie przeżywa swoją uroczystość odpustową. Suma odpustowa zostanie odprawiona  o godz. 11.30. Nieszpory o godz. 15.00
  9. Najnowsze  numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Do najnowszego „Gościa Niedzielnego”  jest dołączony słynny film Kevina Reynoldsa „Zmartwychwstały”