II NIEDZIELA ZWYKŁA
(14 - 21.01.2018)

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za Migrantów i Uchodźców.
    Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele charytatywne diecezji. Podczas Mszy św. kolęduje dziś z nami kapela rodziny Sikorów z parafii św. Elżbiety w Cieszynie.
    Dziś o godz. 16.00, zapraszamy na „XIII Wspólne Kolędowanie” z naszym parafialnym Chórem „Lutnia” i orkiestrą „Cieszynianka”. Będzie to zwieńczenie wspaniałego, również dla artystów okresu liturgicznego.
    Z racji koncertu i kolędy nie będzie dziś niedzielnych nieszporów.
  2. W środę, 17 stycznia cały kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu a w czwartek rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
    Zapraszamy w przyszłą niedzielę  do kościoła św. Marii Magdaleny w Cieszynie na nabożeństwo ekumeniczne, które zostanie odprawione o godz. 16.00.
    Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:
      a/ w środę, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata
      b/ w piątek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, W tym dniu, z racji trzeciego piątku, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu
  4. Spotkania:
    - we wtorek, o godz. 18:00. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św.
    - W środę, o godz. 16.00 w sali JP II odbędzie się spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego i Żywego Różańca
  5. W środę, po Mszy św. wieczornej w naszym kościele Dziewczęta z Bursy dla Młodzieży Żeńskiej Sióstr Boromeuszek zapraszają na przedstawienie jasełek „Książę Pokoju”.
  6. Trwa wizyta kolędowa. Plan kolędy został podany w gablotach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy nowych mieszkańców naszej parafii aby zgłosili się do kancelarii w celu wpisania do ewidencji parafialnej.
  7. Dekanat Cieszyński organizuje w dniach, 17 i 24 lutego Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na kurs. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.
  8. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej odbędzie się w sobotę o 16.00 w Auli Liceum Katolickiego. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
  9. Siostry Elżbietanki zapraszają młodzież żeńską na rekolekcje ewangelizacyjne „Bóg obiecuje Ci”, które odbędą się w Zabrzegu k. Czechowic-Dziedzic, w dniach 5 – 10 lutego. Wszelkie informacje o zapisach znajdują się na plakacie oraz stronie internetowej naszej parafii
  10. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” mówi m in. o „Roku św. Stanisława Kostki” oraz zamieszcza wywiad z Kamilem Stochem.