VI NIEDZIELA ZWYKŁA
(17 - 24.02.2019)

1. Na niedzielne nieszpory zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 17.3
    Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, które są przeznaczone na duszpasterstwo diecezjalne.
    Dziś przy wyjściu z kościoła członkowie Caritas kwestują na rzecz ubogich w naszej parafii.
  2. W piątek, 22 lutego obchodzimy święto Katedry św. Piotra, apostoła.
  3. Spotkania:
    - wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Radość” zaprasza w poniedziałek, 25 lutego o godz. 19.00 na Msze św z modlitwa o uzdrowienie, której będzie przewodniczył ks. Grzegorz Gruszecki, proboszcz konkatedry w Żywcu
  4. - wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie we wtorek o 16.00 w sali Jana Pawła.
    - Rodzina Radia Maryja zaprasza na Msze św we wtorek o 18.00.
    - Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie z Włodzimierzem Majcherkiem pt. „Opowieści z Camino de Santiago”, w środę o godz. 18.00 w Liceum Katolickim.
    - W przyszłą niedziele o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się kolejne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie osoby żyjące w takich związkach, które chciałyby się zaangażować w życie Kościoła.
  5. Na nowennę ku czci św. Melchiora Grodzieckiego zapraszamy we wtorek, po Mszy św wieczornej. Prośby i podziękowania do odczytania na nabożeństwie można wpisywać do księgi, która znajduje się na ołtarzu w kaplicy św. Melchiora.
  6. W najbliższą sobotę nasza wspólnota parafialna będzie przezywać Dzień Wieczystej Adoracji Adoracja rozpocznie się w kaplicy Miłosierdzia Bożego po Mszy św o godz. 8.00 a zakończy o godz. 18.00. Postarajmy się włączyć w dzieło adoracji podejmowane przez wszystkie parafie naszej diecezji.
  7. W okresie ferii zimowych kancelaria parafialna jest czynna:
    w poniedziałki od 9.00-10.30
    w środy od 16.00-17.00
    oraz w piątki od 9.00-10.30.
    Sprawy nagłe prosimy konsultować telefonicznie dzwoniąc pod nr komórkowy, który jest podany na stronie internetowej parafii.
  8. Przy naszej parafii jest organizowany kurs na Wychowawce Kolonijnego. Zapisy na kurs są przyjmowane do 26 lutego. Koszt 140 zł. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej.
  9. Dekanat Cieszyński organizuje w dniach, 23 i 24 lutego Kurs Przedmałżeński.
    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na kurs. Ilość miejsc dla słuchaczy jest ograniczona.
    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.
  10. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” mówi min o praktyce modlitwy osobistej oraz zastanawia się czy Bóg potrzebuje naszego cierpienia.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Cieszynie informuje, ze od 15 lutego została uruchomiona usługa Twój e-PIT.
    Podatnicy nie muszą składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego. Zeznania zostaną wygenerowane automatycznie przez system i będą widoczne w specjalnym serwisie podatkowym. Składanie zeznań w tradycyjnej formie wiąże się ze znacznymi utrudnieniami i wydłużonym oczekiwaniem dlatego Naczelnik zachęca do skorzystania z nowej usługi.