Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(12 – 19.08.2018)

 1. Zapraszamy na nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  a/ w poniedziałek, 13 sierpnia - w sąsiedniej Archidiecezji Krakowskiej przeżywamy święto MB Kalwaryjskiej, do której od wielu lat pielgrzymują pątnicy z naszego miasta. Z Cieszynem związana jest słynna Asysta Kalwaryjska.
  W naszej kaplicy św. Melchiora Grodzieckiego znajduje się obraz MB Kalwaryjskiej. Zachęcamy do modlitwy przy tym wizerunku.
  b/  we wtorek, 14 sierpnia – Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona diecezji
  c/ w środę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  Na każdej Mszy św. będziemy poświęcać wianki. Nieszpory o godz. 17.30.
  Taca będzie przeznaczona w tym dniu na Budowę Domu Księży Chorych i Emerytów naszej diecezji w Andrychowie. W tym dniu odbywa się uroczystość odpustowa u OO. Bonifratrów. Suma o godz. 9.00.
  d/ w piątek, 17 sierpnia – Wspomnienie św. Jacka.
  W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.
 3. W poniedziałek, o godz. 17.00, od różańca fatimskiego rozpoczynamy kolejne nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Mszy św i procesji będzie przewodniczył ks. Zdzisław Grochal, proboszcz parafii św. Elżbiety w Cieszynie. W zakrystii możemy składać prośby i podziękowania do Matki Bożej, które beda odczytane podczas różańca fatimskiego.
 4. W czwartek, o godz. 18.00 Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. Po niej odbędzie się spotkanie.
 5. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła Caritas parafialna będzie kwestować na potrzeby ubogich w naszej parafii.
 6. Apostolstwa Dobrej Śmieci zaprasza na X Pompejański Dzień Skupienia w Pogórzu. Wyjazd autokarem 25. sierpnia o godz. 08:00 rano z placu Słowackiego. Szczegóły wyjazdu zostały zamieszczone na plakatach.
 7. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  Nowy „Gość Niedzielny” zastanawia się „co dzieje się z dzisiejszym człowiekiem, który ma wzrok skierowany tylko ku ziemi a boi się spojrzeć w niebo” i w cyklu „Wyprawy do granic Polski”,zabiera nas na wakacyjna wyprawę do Miedzyrzecza.