XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
(16 – 23.09.2018)
  1. Na niedzielne nieszpory zapraszamy o 17.30.
    Z racji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, przy wyjściu z kościoła kwestujemy na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ we wtorek, 18 września – Święto św. Stanisława Kostki
    b/ w czwartek, 20 września – Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hong Hasang i Towarzyszy
    c/ w piątek, 21 września – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    W tym dniu oddajemy część Miłosierdziu Bożemu.
  3. Spotkania:
    - w poniedziałek o godz. 18.oo wspólnota „Radość” i Biuro Radia Maryja zaprasza na Mszę św.
    Po Mszy Świętej pierwszą katechezę dla dorosłych, wygłosi ks. Tomasz Sroka. Tematem katechezy będzie wychowanie
    - Schola parafialna zaprasza wszystkich, którzy chcą chwalić Pana śpiewem, na próby w każdą środę o 19.00 w Sali Jana Pawła II
    - w środę o godz. 16.30 w sali Jana Pawła II odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca
    - również w środę o godz. 18.00 w gmachu Liceum Katolickiego odbędzie się  powakacyjne spotkanie KIK. Tematem będzie "Efektywny altruizm a miłość chrześcijańska". Spotkanie poprowadzi dr Jakub Synowiec z UPJP2 w Krakowie. Przy wyjściu z kościoła znajdują się biuletyny informacyjne z tegorocznej działalności KIKu.
    - w czwartek, Msza św o godz 18.00  rozpoczynamy formację dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Po mszy św. dla rodziców tych dzieci odbędzie się spotkanie organizacyjne. Rodzice otrzymają deklaracje zgłoszeniowe, na podstawie których dzieci zostaną wpisane na listę kandydatów. Obecność jest obowiązkowa.
  4. W przyszłą niedzielę, 23 września Caritas Parafialna, przy wyjściu z kościoła będzie zbierać ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  5. W sobotę, 22 września o godz. 9.30 rozpoczyna się w Domu Parafialnym parafii św. Elżbiety w Cieszynie Kurs Przedmałżeński . Ilość miejsc dla słuchaczy jest ograniczona. Informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej parafii.
  6. W  czwartek, 27 września, o godz 20,00 w kościele Św. Marii Magdaleny rozpocznie się godzinne modlitewne czuwanie z udziałem bp Romana Pindla w intencjach o świętość rodzin i o uświęcenie duchowieństwa. Na to czuwanie zapraszamy wszystkie wspólnoty modlitewne, takie jak: Margaretki, Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Kobiety w Modlitwie, Mężczyźni w Modlitwie i inne. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00
  7. W sobotę, 22 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii  Zebrzydowskiej. Zachęcamy do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie w intencji rodzin. Nasz dekanat organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarem . Zapisy są przyjmowane w zakrystii parafii św. Elżbiety. Koszt przejazdu 25 zł
  8. W dniach od 22-30 września na placu kościelnym parafii Św. Jerzego w Cieszynie będzie podstawiony kontener na makulaturę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci w San Ramon i Conception w Boliwii, gdzie pracowały trzy wolontariuszki z Cieszyna Agata, Magda i Sara
  9. W piątek, 21 września o godz 16.00 w kościele na Bobrku zostanie odprawiona uroczysta Msza św na otwarcie wystawy dokumentującej pożar Rafinerii Czechowickiej w 1971 r. Msza św  będzie odprawiona za ofiary pożaru. W nabożeństwie wezmą udział również pastorzy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Wystawa „Pamiętamy, Będziemy Pamiętać…” autorstwa Michała Kobieli zostanie otwarta w Sali Konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie o godzinie 17.30. Jest to ekspozycja około 50 plansz zawierających zdjęcia i opisy wydarzeń z czasu pożaru.
  10. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” mówi m in. o mocy przyzywania imienia Boga i przybliża postać sp. abp. Szczepana Wesołego