XI NIEDZIELA ZWYKŁA
(18 – 25.06.2017)

1. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30.
    Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II.
    Również w dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła  wesprzemy naszą parafiankę Marysię, która jest chora na przewlekłe Zesztywniające Zapalenie Stawów i Kręgosłupa. Szczegóły znajdziemy na plakatach w gablocie parafialnej.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia
    a/ w środę, 21 czerwca  – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    b/ w piątek, 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
    W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie czynna kancelaria parafialna
    c/ w sobotę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  3. W piątek, 23 czerwca kończy się rok szkolny i katechetyczny.
    Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. kończącą rok szkolny o godz. 8.00.
    Spowiedź dla nich będzie w czwartek od godz. 17.00.
  4. We wtorek, 20 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii dzień Wieczystej Adoracji. Pana Jezusa będziemy adorować w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
    Początek adoracji, po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończenie Mszą św. wieczorną.
    Zachęcamy aby w tym dniu każdy z nas znalazł choć drobną chwilę na spotkanie z Jezusem w tajemnicy Eucharystii.
  5. Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania w ubiegły wtorek, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w czwartek o 18.00. Po niej młodzież otrzyma od pamiątki bierzmowania.
  6. W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 18.00  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na mszę świętą Po mszy świętej i nabożeństwie czerwcowym będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Spotkanie zakończy się modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  7. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w ciągu roku chodziły na spotkania Oazy Dzieci Bożych, na ostatnie spotkanie w roku formacyjnym, które odbędzie się w sobotę, o 9.00. w Szkole Katolickiej
  8. Zgłoszenia na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Cieszyn-Jasna Góra w dniach od 6 - 11 sierpnia przyjmuje parafia św. Jerzego. Gorąco zachęcamy młodzież i dorosłych do udziału w tej pielgrzymce.
    Przy zapisie uiszczamy opłatę 50 zł, na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki.
  9. Za tydzień parafia w Cieszynie Mnisztwie przeżywa uroczystość odpustową. Suma odpustowa o godz. 11.30, nieszpory o godz. 15.30.
  10. W porozumieniu z organizatorami akcji "Makulatura na misje" z Bielska, cieszyńskie Liceum im. M. Kopernika pragnie wesprzeć budowę kuchni i stołówki w Pariacoto w Peru i dlatego włącza się w zbiórkę makulatury na rzecz mieszkańców tamtych terenów. Wśród nich posługiwał  m. in. bł o. M. Tomaszek z Łękawicy.
    W dniach od 19 do 22 czerwca będzie można dostarczyć makulaturę do kontenera postawionego bok sali gimnastycznej za szkołą (przy pl. Wolności).
  11. Rodzina Radia Maryja zaprasza 9 lipca (niedziela) na 26 pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce
  12. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Do nowego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest najnowsza płyta Arki Noego.