XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(19 – 26.11.2017)

1. W dniu dzisiejszym kończy przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, który ma nas uwrażliwić na ubogich i potrzebujących. Bóg zapłać za ofiary złożona dziś na tacę, która  jest przeznaczona na budowę Domu Księży Chorych i Emerytów w Andrychowie, jak również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby misji w Sana Ramon w Boliwii. Na ten cel wolontariuszki  zebrały 6897, 48 zł i 610 Kc.
    Przy wyjściu z kościoła członkowie Caritas kwestują na potrzeby ubogich w naszej parafii.
    Na nieszpory zapraszamy o godz. 17.30.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
    b/ we wtorek, 21 listopada -  wspomnienie Ofiarowania NMP
    To także dzień imienin Bp. Seniora Janusza Zimniaka. Polecamy go modlitwie parafian i gości
    c/ w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii
    d/ w piątek, 24 listopada  – Wspomnienie św. Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy
  3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana  naszej parafii.
    W tym dniu będziemy przeżywać 11 rocznicę Intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii
  4. Spotkania
    - w czwartek o godz. 18.00 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego  odbędzie się spotkanie  lekarzy i pracowników służby zdrowia. Temat spotkania: „Sumienie w perspektywie nauczania Papieża Franciszka”
    - w piątek, po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Zespołu Katechetycznego
    - w sobotę o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
    - Pierwsze spotkanie w ramach kursu wychowawcy kolonijnego odbędzie się w sobotę,o godz. 9.oo w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego
    - w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się miesięczne spotkanie „Niesakramentalnych”
  5. Trwają zapisy
    - na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów bałkańskich w lipcu. Pozostało już niewiele miejsc. Szczegóły w gablotce i kancelarii parafialnej.
    - na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izrael i Jordania) 5-16 marca 2018 r.
    Zaliczkę w kwocie 300 dolarów można wpłacać w kancelarii
  6. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” mówi m in. o wielkim dziele miłosierdzia, które podejmuje Caritas Polska.
    Do nowego numeru jest dołączony kalendarz na przyszły rok.