XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(21  – 28.10.2018)
  1. Dzisiejsza niedziela, rozpoczyna Tydzień Misyjny.
    Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na misje jak również w minioną niedzielę na Fundusz Stypendialny. Na ten cel zebraliśmy ofiarę 1873 zł.
    Członkowie Caritas, przy wyjściu z kościoła kwestują na rzecz ubogich.
  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś i przez cały tydzień o godz.17.30.
    Do kosza wyłożonego przy stopniu komunijnym można składać przybory szkolne dla dzieci z Kamerunu.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II
    b/ we wtorek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego
  4. Spotkania
    - w poniedziałek, wspólnota Odnowy w Duchu św „Radość” zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00.
    - w czwartek, o godz. 18.00, na  Mszę św. szkolną, zapraszamy wszystkie dzieci a zwłaszcza te,które przygotowują się do I  Komunii. Pól godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec.
    - w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy do gmachu Liceum Katolickiego wszystkie dzieci, na spotkanie Dzieci Bożych.
    - w sobotę, o godz. 16.00, na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
    - również w sobotę o godz. 16.30 w sali JPII spotyka się Oaza dorosłych.
    - w przyszłą niedziele odbędzie się w naszym kościele spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie rozpoczynamy o 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu.
    Zachęcamy do czynnego włączenia się w życie Kościoła. Do uczestnictwa w całym szeregu grup parafialnych działających przy naszej parafii.
  5. Wypominki to obok Eucharystii jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku. W dalszym ciągu można składać w kancelarii lub zakrystii wypominki jednorazowe oraz roczne. Wypominki roczne będą przyjmowane do końca października, zaś wypominki jednorazowe do końca oktawy Wszystkich Świętych. W tym roku opublikujemy na stronie internetowej Parafii zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Za ofiary składane przy tej okazji składamy Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Rezerwacje intencji na rok 2019  przyjmuje kancelaria parafialna. Można również zamówić Msze gregoriańskie.
  7. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświecenia Naszej Świątyni.
  8. Dekanalne duszpasterstwo młodzieży serdecznie zaprasza w niedzielę 4 listopada na II Rodzinny Bal Wszystkich Świętych na lodzie.
    Impreza odbędzie się na lodowisku w Cieszynie w godzinach 14.30-16.30. W planie ślizgawka, gry i zabawy na lodzie, nauka jazdy, konkurs na najlepsze przebranie świętego oraz na najliczniejszą rodzinę na lodzie i inne. Bilet wstępu na lodowisko: 6zł/os, dla dzieci 4zł (obejmuje dwie godziny).
  9. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  10. Wszystkie osoby zainteresowane śpiewem gregoriańskim zapraszamy na wykłady oraz na praktykę śpiewu chorałowego, które w formie warsztatów po raz pierwszy organizowane są przez  Instytut Muzyki Uniwersytetu Śl. w Cieszynie przy wspolpracy parafii sw. Jerzego. Msza św. celebrowana w j. łacińskim będzie sprawowana w najbliższy wtorek o godz. 18.00.
    Gorąco zachęcamy do udziału 23 i 24 października - we wtorek i środę - dyrygentów, organistów, chórzystów, schole parafialne oraz miłośników śpiewu i liturgii łacińskiej. Prosimy zapoznać się z informacjami szczegółowymi podanymi na  plakacie
  11. Nowy „Gość Niedzielny” zamieszcza m in. rozmowę z Antonina Krzysztoń o nawróceniu i rozważa problem godnego przyjmowania Komunii św.