XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(15 – 22.10.2017)
  1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś i przez cały tydzień o godz. 17.30.
    Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży, Dzieło Nowego Tysiąclecia.  Na ten cel zebraliśmy 2776, 08 zł. Dziś Caritas parafialna kwestuje przy drzwiach kościoła na potrzeby ubogich w naszej parafii.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
        a/ w poniedziałek, 16 października  – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
        b/ we wtorek, 17 października – Wspomnienie w. Ignacego Antiocheńskiego
        c/ w środę, 18 października – Święto św. Łukasza, ewangelisty
        d/ w piątek, 20 października – Wspomnienie św. Jana Kantego
        e/ w sobotę, 21 października – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię
  3. Spotkania
        - w poniedziałek, o godz. 18.00, Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św i spotkanie
        - w czwartek, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. szkolną wszystkie dzieci
  4. W poniedziałek, 16 października o godz. 10.00 zapraszamy rodziców, którzy przeżyli dramat utraty swojego dziecka na Mszę św. którą odprawimy w naszym kościele, a po Mszy św. zapraszamy do sali Jana Pawła II na spotkanie.
  5. We wtorek, o godz. 8.00 odprawimy tradycyjną Mszę św. w intencji naszego Pogotowia Ratunkowego.
    Będziemy modlić się za pracowników Pogotowia i ich rodziny oraz za wszystkich pacjentów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W związku z świętem patronalnym lekarzy i pracowników Służby Zdrowia, świętem św. Łukasza Ewangelisty i lekarza, Duszpasterz Służby Zdrowia, ks. dr. Andrzej  Kozubski serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich cieszyńskich lekarzy i pracowników Służby Zdrowia w środę, o godz. 18.00 do naszego kościoła.
  7. W piątek, o 19.15 do kaplicy sióstr Boromeuszek na Górnym Rynku zapraszamy młodzież całego miasta na spotkanie ewangelizacyjne. W planie świadectwo Andrzeja Sowy, koncert zespołu Fausystem i spotkanie przy stole. Planowane zakończenie o 22.00.
  8. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i rocznie.
    Na wypominki roczne składają się: msze święte za zmarłych wypominanych, odprawiane przez rok w każdą 2 sobotę miesiąca, modlitwa różańcowa z wypominkami - także w każdą drugą sobotę miesiąca oraz wypominki z modlitwą w każdą niedzielę.
    Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary wypominkowe.
    Karty jednorazowe można zabrać przy wyjściu z kościoła, natomiast wypominki roczne można składać wyłącznie u księży w kancelarii lub zakrystii.
  9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Rezerwacje intencji na rok 2017 przyjmuje kancelaria parafialna. Można również zamówić msze gregoriańskie.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.
    W tym roku spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będą się odbywać w ostatnie niedziele miesiąca.
  11. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert kończący XXVIII Międzynarodową Dekadę Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi m in. chór parafialny Lutnia.
    Szczegóły koncertów na plakatach i stronie internetowej parafii.