XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
(10 – 17.11.2019)
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, które są przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Andrychowie. Na niedzielne nieszpory zapraszamy o godz. 17.30. Fundacja Teatralna w Katowicach zaprasza w dniu dzisiejszym o godz. 19.00 do naszego kościoła na spektakl „Oczami Duszy” prezentujący życie i męczeńską śmierć św. Melchiora Grodzieckiego. Spektakl wyreżyseruje wg swojego autorskiego pomysłu: Alina Chechelska – Płoskonka. Oprawę muzyczną stworzy – Beata Przybylska. Udział wezmą debiutujący aktorzy i muzycy. Wstęp wolny. Na przedstawianie serdecznie zapraszamy i prosimy o obecność młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas siódmych i ósmych.
  2. W dniu jutrzejszym obchodzimy Święto odzyskania niepodległości.  Zapraszamy na Centralne Uroczystości Miejskie, które rozpoczną się od nabożeństwa ekumenicznego w kościele Jezusowym w Cieszynie o godz. 10.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 8.00.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 11 listopada – Wspomnienie św. Marcina z Tours
    b/ w środę, 13 listopada – Wspomnienie św. Pierwszych męczenników Polski
    c/ w piątek, 15 listopada – oddajemy część Miłosierdziu Bożemu
  4. Spotkania:
    - we wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii
    - we wtorek Mszą sw o godz. 18.00 w int. Klubu Inteligencji Katolickiej a także Stowarzyszenia „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra” oraz Nauczycieli rozpoczyna się kolejne spotkanie tych grup. Po Mszy św. spotkanie w gmachu Liceum Katolickiego z cyklu „Tischner czyta katechizm”.
    - Oaza Dorosłych zaprasza na spotkanie w środę. Rozpoczyna się od Mszy św. o godz. 18.00
    - Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, będzie w czwartek po Mszy wieczornej
    - spotkanie Caritas parafialnych naszego dekanatu odbędzie się w sobotę o 10.00 w Sali JP II.
  5. W przyszłą niedzielę, 17 listopada parafia św. Elżbiety w Cieszynie obchodzi uroczystość odpustową ku czci św. Elżbiety. Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.30.
  6. Również w przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii kleryków naszego seminarium, którzy będą głosić Słowo Boże i modlić się z nami o nowe powołania do Służby Bożej z naszej parafii. O godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży, które poprowadzi seminaryjny zespól muzyczny Kairos. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas siódmych i ósmych.
  7. W tym miesiącu rozpoczynamy kilkuletnie prace związane z osuszaniem ścian naszego parafialnego kościoła. Rozpoczynamy od kaplicy Serca Pana Jezusa od strony Rynku. Projekt będzie współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 80%. My musimy opłacić wkład własny w wysokości 20%. W przyszłą niedziele składka będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o wsparcie tych kosztownych prac przez Parafian i Gości.
  8. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.