XX NIEDZIELA ZWYKŁA
(20 – 27.08.2017)

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 17.30.
    Dziś, przy wyjściu z kościoła Caritas parafialna miała kwestować na potrzeby ubogich w naszej parafii.
    Ale w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła Caritas będzie kwestować na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach.
    Trwa ogólnopolska akcja „Tornister pełen uśmiechu”.
    Można składać w zakrystii, artykuły szkolne i papiernicze, z których zostaną skompletowane plecaki szkolne dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin naszej parafii.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
        a/ w poniedziałek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
        b/ we wtorek, 22 sierpnia – Wspomnienie NMP Królowej
        c/ w czwartek, 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja
        d/ w sobotę, 26 sierpnia  – Uroczystość MB Częstochowskiej
  3. Przypominamy, że zgodnie z sugestią Papieskiej Rady do spraw dyscypliny sakramentów, w naszym kościele nie spowiadamy podczas sprawowania Mszy św. Papieska Rada zwraca uwagę aby wierni bez przeszkód słuchali Słowa Bożego i w pełni włączali się w sprawowaną Liturgię co nie jest możliwe gdy podczas Mszy św. przystępują do spowiedzi.
    Spowiedź odbywa się 15 min przed Mszą św. o godz. 6.30, 30 minut przed każdą Mszą św. niedzielną oraz Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00 w tygodniu.
    Ponadto spowiedź odbywa się w konfesjonale stałym od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00, a w soboty  9.00 – 11.00
  4. W sobotę, 23 września o godz. 9.30 rozpoczyna się w Domu Parafialnym parafii św. Elżbiety w Cieszynie Kurs Przedmałżeński . Ilość miejsc dla słuchaczy jest ograniczona. Informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej parafii.
    Przypominamy wszystkim  narzeczonym o konieczności spisania protokołu przedmałżeńskiego, co najmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem.  Aby to uczynić, należy zgłosić się do kancelarii parafialnej
  5. W sobotę, 26 sierpnia odbędzie się tradycyjna spotkanie modlitewne na Trójstyku. Początek nabożeństwa o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Jaworzynce – Trzycatku. Następnie pielgrzymi wyruszą z procesją na Trójstyk, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera. Zachęcamy do licznego udziału.
  6. Również w sobotę, 26 sierpnia odbędzie się w Pogórzu IX Pompejański Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wyjazd autokarem o godz. 8.00 z placu Słowackiego. Szczegóły odnośnie wyjazdu zostały umieszczone na plakatach.
  7. W sobotę , 16 września odbędzie się X Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko- Żywieckiej do Kalwarii  Zebrzydowskiej.
    Akcja Katolicka Parafii św. Elżbiety organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarem o godz. 7.00 z dolnego  parkingu pod kościołem św. Elżbiety. Zapisy w zakrystii kościoła św. Elżbiety do 13 września, koszt przejazdu 20 zł.
  8. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
    Nowy „Gość Niedzielny” mówi m in. o 30 lat działania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i zamieszcza ciekawą rozmowę z bp. Grzegorzem Rysiem o pielgrzymowaniu i nie tylko.