Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
(23 – 30.07.2017)
 1. W dniu dzisiejszym, nasza wspólnota parafialna przeżywa odpust ku czci św. Marii Magdaleny.
  Bóg zapłać za  przewodniczenie naszej Uroczystości ks. bp. Tadeuszowi Kusemu i za wygłoszenie Słowa Bożego ks. proboszczowi Piotrowi Kuczerze, naszemu rodakowi.
  Bóg zapłać Księżom Wikariuszom, Służbie Liturgicznej, Chórowi Lutnia, Panom Organistom, Kościelnym, Pocztom Sztandarowym, sprzątającym i dekorującym kościół oraz wszystkim Parafiankom i Parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego parafialnego święta.
  Zapraszamy na nieszpory odpustowe dziś o godz. 17.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  a/ w poniedziałek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi
  b/  we wtorek, 25 lipca – Święto św. Jakuba, apostoła
  Jest to także dzień, w którym wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Pojazdy poświęcimy w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św.
  c/ w środę, 26 lipca – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  d/ w sobotę, 29 lipca– Wspomnienie św. Marty
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na rzecz ubogich w naszej parafii. Caritas parafialna zebrała na ten cel 2300 zł i 200 Kc.
 4. Zgłoszenia na XXVI Pieszą Pielgrzymkę Cieszyn-Jasna Góra w dniach od 6 - 11  sierpnia przyjmuje parafia św. Jerzego w Cieszynie.
  Nasza parafia organizuje wyjazd na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze w dniu 11 sierpnia.
  Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Koszt to 30 zł.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Andrzeja Boboli , organizowaną przez Biuro Radia Maryja we wrześniu. Szczegóły na afiszu w gablotce.
 6. Bardzo dziękujemy pielgrzymom, którzy pod przewodnictwem ks. Bartosza, pielgrzymowali do Fatimy, za zakup i przywiezienie figury MB Fatimskiej. Figura zostanie na stałe umieszczona w naszym kościele i będzie noszona w czasie procesji związanej z nabożeństwami fatimskimi, które będą sprawowane w naszej świątyni każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października. Poświęcenie figury odbędzie się podczas pierwszego nabożeństwa fatimskiego, w dniu 13 października.
 7. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  Nowy „Gość Niedzielny” mówi m in. o komunii św. dla osób nie tolerujących glutenu oraz o Obławie Augustowskiej.