I NIEDZIELA ADWENTU
1 – 8.12.2019

1. Dziś I Niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego. Ofiara na tace jest przeznaczona na potrzeby kościoła, szczególnie na jego ogrzewanie. Dziękujemy za złożone w ubiegła niedziele ofiary na rzecz ubogich w naszej parafii. Na ten cel zebraliśmy 3280 zł i 380 kč. W dniu dzisiejszym będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będzie rozprowadzać nasza młodzież oazowa. Na nieszpory zapraszamy o godz. 17.30. O 19.00 będzie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas ósmych. W naszej parafii w tym roku formacyjnym do przyjęcia bierzmowania 55 młodych ludzi. Wzorem ubiegłych lat prosimy Was bardzo o modlitwę w ich intencji. Jeśli ktoś chce się zaangażować w "Duchową adopcję" kandydatów - codzienną modlitwę za jednego z nich - można dziś przy bocznym wyjściu zabrać karteczkę z imieniem kandydata.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
        a/ we wtorek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
    W tym dniu o godz. 16.30 w Sali Jana Pawła II odbędzie się katecheza dla dorosłych
        b/ w środę, 4 grudnia – Wspomnienie św. Barbary
    W tym dniu modlimy się za górników i ich rodziny. To także dzień modlitw w intencji bezrobotnych
        c/ w piątek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Bp
    Msza św. roratnia zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Rotundzie św. Mikołaja.Po Mszy św. odbędzie się tradycyjne spotkanie ze św. Mikołajem. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o ubranie się odpowiednio do panującej pogody. Po Mszy św. wskrzesimy stary cieszyński zwyczaj, od wielu lat nie praktykowany i udamy się w pochodzie Mikołajowym na Rynek, aby zapalić choinkę znajdującą się na nim. O 18.00 w kościele będzie odprawiona Msza św. wieczorna
        d/ w sobotę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, Bp i Doktora Kościoła
  3. W przyszłą niedziele będziemy przezywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o 10.30 poświecimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zaś o godz. 12.00 zapraszamy do naszej świątyni parafialnej na Godzinę Łaski. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Zapraszamy na Msze św. roratnie. Będą one sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, ze specjalnym kazaniem dla dzieci, zaś w sobotę o godz. 6.30 dla dorosłych.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie rodziców księży pochodzących z naszej parafii. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00. W sobotę od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie. Wszystkie niewiasty oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na tę Mszę św. Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. Również w sobotę zapraszamy chorych i seniorów na nabożeństwo maryjne do naszej świątyni o godz. 10.00. Po nim Caritas parafialna zaprasza na spotkanie w Sali Jana Pawła II. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 21 grudnia.
  6. W przyszłą niedzielę Ministranci i Lektorzy przy wyjściu z kościoła będzie kwestować na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
  7. Nowe, adwentowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła. Nowy „Gość Niedzielny” zamieszcza m in. program na przeżycie Adwentu dla dorosłych i przedstawia sylwetki nowych męczenników algierskich.