Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
(21 – 28.05.2017)
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  Kolejne spotkanie Niesakramentalnych rozpocznie się modlitwą w kaplicy Miłosierdzia, w niedzielę o 15.00.
  Zakończyliśmy okres grzewczy. Nasz kościół był dzięki waszej ofiarności jednym z najcieplejszych w naszym mieście. Średni koszt ogrzewania na miesiąc wynosił ok. 12 tyś zł.
  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz ubogich w naszej parafii.
  Na ten cel złożyliśmy 2380 zł.
 2. Dziś ostatni dzień II Dni Kultury Chrześcijańskiej. Zapraszamy na koncert, który rozpocznie się na cieszyńskim Rynku o godz. 16.00. Dni zakończy uroczysta Msza św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył w naszej świątyni Bp. Roman Pindel.
  Również w dniu dzisiejszym o godz. 13.30 na Rynku rozpocznie się V Marsz w Obronie Życia i Rodziny pod hasłem „Wybierz życie”. Marsz zakończy piknik rodzinny na dziedzińcu s. Boromeuszek.
  Szczegóły znajdują się na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia
      a/ w środę, 24 maja  – Wspomnienie św. NMP Wspomożycielki Wiernych
      b/ w piątek, 26 maja – Wspomnienie św. Filipa Nereusza
  W tym dniu przeżywamy Dzień Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych Mam, a zwłaszcza podczas nabożeństwa majowego
 4. W poniedziałek, wtorek i środę nadchodzącego tygodnia przypadają Dni Krzyżowe.
  Modlimy się w tych dniach o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. Procesje do krzyża misyjnego będą połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30
 5. W piątek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie Zespołu Katechetycznego
 6. W sobotę, 27 maja, o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, bp. Ordynariusz udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego seminarium, a wśród nich dk. Pawłowi Thenowi, który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 7. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Składka będzie przeznaczona na remont organów w naszym kościele. W tym dniu o. Franciszkanie zapraszają na godz. 15.00 na Msze św. i spotkanie dla singli
 8. Pielgrzymki:
  - Pielgrzymi, którzy wyjeżdżają do Fatimy proszeni są o wpłatę pozostałej kwoty 950 zł do kancelarii parafialnej, do końca maja
  - Zapisy na pielgrzymkę dziękczynną za dar Komunii św. do Ludźmierza i Zakopanego potrwają do 28 maja. Koszt wyjazdu to 45 zł.
  - Pielgrzymka dziękczynna dzieci, które przystąpiły do wczesnej Komunii świętej, do Krakowa-Łagiewnik i do Wadowic w sobotę 27.05. Wyjazd o 7.15. z Placu Wolności.
  - Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd na XVII Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci do Bielska-Białej Hałcnowa. Wyjazd autokarem 26 maja, w piątek, o godzinie 10:00 z placu Słowackiego. Szczegóły na plakatach
  - Zapraszamy na Pielgrzymkę dzieci na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się 11 czerwca.  Zapisy można składać w księgarni AGNUS koło Starostwa Powiatowego, w zakrystii kościoła Św. Jerzego.
  Wyjazd o godzinie 7:00 od kościoła Św. Jerzego w Cieszynie; powrót ok. godziny 18:00.
 9. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.
  Nowy „Gość Niedzielny” mówi  m. in  o Bogu, który jest obcy w swoim świecie, jak również zamieszcza obszerną relację z ostatniej papieskiej pielgrzymki do Fatimy.