Wypominki
Jednym z wielu znaków wyrażania modlitewnej pamięci o zmarłych są wypominki. Ofiarujemy je z wiarą, że po śmierci „nasze życie zmienia się, ale się nie kończy”.

Wypominki to obok Eucharystii jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku. Naszym Parafianom proponujemy wypominki jednorazowe i roczne, które można składać w kancelarii lub zakrystii do 8 listopada.
Wypominki jednorazowe czytane są przez osiem dni od Uroczystości Wszystkich Świętych i są połączone z nabożeństwem różańcowym; roczne zaś przez cały rok przed ustalonymi niedzielnymi Mszami. Dodatkowo w każdą drugą sobotę miesiąca, we wspólnocie wiernych w Parafii, odmawiamy modlitwę różańcową i wypominamy zmarłych poleconych. Po modlitwie sprawowana jest Msza święta za zmarłych wypominanych.
Istotną sprawą w modlitwie za zmarłych jest przede wszystkim nasze zaangażowanie, ofiara i nasz wysiłek by w tej modlitwie uczestniczyć całym swoim sercem.
Pan Bóg zna imiona wszystkich zmarłych. Są wyczytywane w naszym kościele bardziej jako pomoc dla nas, modlących się tu, na ziemi. Praktyka wypominek pozwala nam utrwalić pamięć o bliskich zmarłych i zachęcić – co ważne – nie tylko nas, ale wszystkich wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. do modlitwy w ich intencji. Związane z Eucharystią wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przekroczył już granicę śmierci.

Ponieważ pojawiają się telefoniczne zapytania wiernych przebywających poza granicami kraju oraz oddalonych od naszej parafii, udostępniamy nr konta, na które można wpłacać ofiary za zmarłych wypominanych.
Konto parafialne: Bank Spółdzielczy oddział Cieszyn 44 8113 0007 2001 0175 7295 0001
Składamy „Bóg zapłać” za ofiary wypominkowe.