Sakrament bierzmowania
Jest to świadomy, dojrzały wybór człowieka - niezależnie od wieku, ale nie wcześniej niż w 3 kl. gimnazjum - pragnącego iść przez całe życie w przyjaźni z Jezusem Panem i Bogiem wierząc, że do tego potrzebny jest mu Duch Święty.

Wymagania:
  • Systematyczna formacja katechetyczna w szkole podstawowej i gimnazjum
  • Przygotowanie trwa trzy lata
  • Przez trzy lata comiesięczna spowiedź i komunia św.
  • W ostatnim roku dodatkowe spotkania formacyjno-modlitewne

Potrzebne dokumenty:
  • świadectwo chrztu św.,
  • zaświadczenie od katechety o uczęszczaniu na lekcje religii z oceną minimum dostateczny,
  • kandydat otrzymuje książeczkę potwierdzającą praktykowanie swojej wiary,
  • dla kandydatów spoza naszej parafii obowiązkowo zgoda własnego księdza proboszcza.

Świadek do bierzmowania przynosi zaświadczenia z ich parafii zamieszkania, że może spełniać tę godność oraz dokument ze spowiedzi.

Przygotowanie do przyjęcia sakramentów bierzmowania przebiega w następujący sposób:

każdy czwartek godzinie 17.00 msza święta w kościele św. Trójcy dla uczniów klas gimnazjalnych według następującego planu:

• pierwszy czwartek miesiąca - klasy I
  • drugi czwartek miesiąca - klasy II
  • trzeci czwartek miesiąca - klasy III

Msza święta szkolna dla uczniów wszystkich klas gimnazjum w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 18.00 w kościele św. Marii Magdaleny.

Spowiedź św. od godziny 17.30.

Obecność na spotkaniach formacyjnych jest obowiązkowa!