W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku, o godz. 13.30, po raz piaty w historii naszego miasta na cieszyńskim Rynku zgromadzi się Orszak Trzech Króli.
Nasza parafia wraz z ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo, parafia ewangelicka, UM, Starostwem Powiatowym i Domem Narodowym organizuje w dniu 6 stycznia Orszak Trzech Króli.
Orszak jest bezpośrednim nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych.
Jest to niejako pisanie tych wydarzeń na nowo. Orszak prowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę.
Wyruszymy po Mszy św. o godz. 12.00 na Rynek.
Na Rynku o godz. 13.30, spotkają się orszaki ze wszystkich parafii Cieszyna.
W tym miejscu odbędzie się składanie darów, wspólne kolędowanie pod przewodnictwem zespolu rodziny Sikorow
Będą kiermasze m. in. z wyrobami cukierniczymi, rękodzielniczymi.
Mile są widziane przebrania dzieci, za aniołki, pasterzy, dwórki itp.
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie na najpiękniejszy strój zostaną nagrodzone a najciekawsze stroje zostaną wyróżnione.
Po spotkaniu na Rynku zapraszamy o godz. 17.00 do kosciola Jezusowego na koncert kolendowy
Postarajmy się wziąć udział w tym niecodziennym święcie, odbywającym się w wielu miastach Polski, również w Cieszynie.
Poniżej zdjęcia z pierwszego cieszyńskiego Orszku Trzech Króli.