Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
 
Cieszyn jest miastem położonym na skrzyżowaniu kultur, narodów i religii; na terenie Śląska Cieszyńskiego zgodnie współistnieje kilka wyznań chrześcijańskich. Celem organizatorów jest integracja tych środowisk w duchu ekumenizmu, ze wskazaniem wspólnych korzeni wiary.. W jej ramach będzie można uczestniczyć w cyklu koncertów, spektakli teatralnych, prelekcji, wystaw, warsztatów...Partnerami wspierającymi organizację Dni są:
  • Miasto Cieszyn,
  • Parafia Rzymskokatolicka p.w. Marii Magdaleny w Cieszynie,
  • Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie,
  • Zbór „Elim” Kościoła Zielonoświątkowego w Cieszynie,
  • Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Honorowy patronat nad imprezą objął ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej – Roman Pindel.

Więcej informacji znajdziesz http://dnikulturychrzescijanskiej.pl/