Pragniemy poinformować, że uzyskaliśmy od Konserwatora Wojewódzkiego trzyletnią zgodę na remont naszych organów. Zbieramy środki na zakup części do przeprowadzenia prac. Na stronie internetowej parafii został zamieszczony numer osobnego konta, na które można wpłacać ofiary na remont organów.
W kancelarii parafialnej jest przygotowana specjalna Księga Ofiarodawców Remontu Organów.
Na zakup części sami musimy zgromadzić środki pieniężne, gdyż o dotację możemy wystąpić dopiero bezpośrednio przed rozpoczęciem prac konserwatorskich.

Już niebawem rozpoczynamy proces zakupu części do remontu naszego instrumentu.
W Niemczech zakupiliśmy kontuar organowy w doskonałym stanie z dodatkowymi głosami. Cena kontuaru wyniosła 5000 euro + koszty transportu.
Rozpoczynamy również proces pozyskania środków do remontu organów.
Chcemy to uczynić aby czas kiedy nie będą grały organy był w miarę możliwości jak najkrótszy a prace posuwały się sprawnie.

Kontuar elektryczny na 44 głosy.
dodatkowe włączniki

II-I
III-I
III-II