Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
„Ponad 150 rodzin syryjskich poszkodowanych w wojnie zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Wśród darczyńców znalazło się kilku biskupów, kilka parafii, zgromadzenie zakonne, prywatne firmy oraz ponad 500 indywidualnych osób.”
Nasza parafia również wzięła udział w tej akcji. Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy w dniu 19 marca 2017 roku kwotę 5 503,00 zł, co umożliwiło objęcie opieką dwóch rodzin.
W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodziny potrzebują środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga oraz potrzebują środki finansowe aby opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz ogrzewania (tzw. mazutu), bo jeszcze jest zimno.
Jedną z rodzin, którą objęliśmy opieką jest rodzina Onniga Soghoiana, który ma 43 lata i mieszka w Aleppo z żoną Ani Tujian, która ma 35 lat. Mieszkają z dwójką dzieci: Mgo 10 lat i Shahan 7 lat. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy.
Drugą rodziną jest rodzina Bassama Eliasa Shreki, który ma 53 lata i mieszka w Aleppo wraz z żoną Leeną Abdeljaleel Naalband, która ma 49 lat. Są chrześcijanami kościoła maronickiego. Mają dwójkę dzieci Rita 15 lat i Elias 10 lat. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy.
Poprzez comiesięczne wsparcie finansowe, które otrzymają przez najbliższe pół roku będziemy mogli pomóc im zaspokoić bieżące potrzeby. Jednakże oprócz wsparcia finansowego prosimy aby objąć rodzinę również wsparciem modlitewnym, gdyż tego również bardzo potrzebują.

I ty możesz dać poszkodowanym i prześladowanym chrześcijanom odrobinę miłości i miłosierdzia.