Wiadomości
parafiamagdaleny.pl

Program pielgrzymki Ziemia Święta – Jordania 12 dni
5/03/2018 – 16/03/2018
 
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa lotniskowa. Przylot do Tel Aviwu. Dojazd do hotelu w Betlejem. Odpoczynek.

Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd do JEROZOLIMY. GÓRA OLIWNA: zwiedzanie MECZETU WNIEBOWSTĄPIENIA Jezusa, kościoła PATER NOSTER (Ojcze Nasz), (Msza święta), kościoła DOMINUS FLEVIT (Pan zapłakał). Panoramiczny widok na Jerozolimę. Nawiedzenie kościoła GROBU MARYI oraz OGRÓDU OLIWNEGO – GETSEMANI. Kościół ŚW. PIOTRA IN GALICANTU. GÓRA SYJON – BAZYLIKA ZAŚNIĘCIA NMP, WIECZERNIK oraz grób króla Dawida. ŚCIANA PŁACZU i dzielnica żydowska. Obiadokolacja, nocleg Betlejem.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie BETLEJEM. Wyjazd na POLE PASTERZY (Msza św.). GROTA MLECZNA. BAZYLIKA BOŻEGO NARODZENIA. Obiadokolacja, nocleg Betlejem.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do GALILEI. Przejazd Równiną Nadmorską do CEZAREI i HAJFY (sanktuarium STELLA MARIS). KANA GALILEJSKA (możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, Msza święta). Nawiedzenie NAZARETU (bazylika ZWIASTOWANIA i kościół ŚW. JÓZEFA, ŻYWICIELA.  Obiadokolacja i nocleg - Nazaret.

Dzień 5
Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO na Górze TABOR. Okolice JEZIORA GALILEJSKIEGO: TABGHA (kościół rozmnożenia chleba, kaplica prymatu), KAFARNAUM (miasto Jezusa i dom św. Piotra), Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim – obiad Ryba św. Piotra. GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW(Msza św.). Obiadokolacja, nocleg- Nazaret.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania.  Wyjazd do JERASH, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. City Tour po AMMANIE: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do PETRY – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 8
Śniadanie. Zwiedzanie MADABY – słynącej z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na GÓRZE NEBO. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9
Śniadanie. Wyjazd do JEROZOLIMY. Nawiedzenie BETANII – kościół ŚW. ŁAZARZA (Msza św.). PUSTYNIA JUDZKA i JORDAN. Qasr Al Yahud – miejsce chrztu. Wyjazd nad MORZE MARTWE. (potrzebne stroje kąpielowe, ręczniki i mydło). Obiadokolacja, nocleg Betlejem.

Dzień 10
Śniadanie. Wyjazd do JEROZOLIMY. Kościół ŚW. ANNY i SADZAWKA BETESDA – miejsce uzdrowienia paralityka przez Chrystusa. (Msza św.).KAPLICA BICZOWANIA. DROGA KRZYŻOWA – nabożeństwo od miejsca skazania Jezusa do GOLGOTY i BAZYLIKI GROBU PAŃSKIEGO. Zwiedzanie Bazyliki, czas na osobistą modlitwę. Obiadokolacja, nocleg Betlejem.

Dzień 11
Śniadanie. Nawiedzenie EIN KAREM sanktuarium NAWIEDZENIA, sanktuarium ŚW. JANA CHRZCICIELA). Yad Vashem, Latrun – Emaus. Jaffa – Kościół św. Piotra. Obiadokolacja, nocleg Betlejem.

Dzień 12
Wyjazd na lotnisko do Tel Aviwu. Odprawa lotniskowa. Wylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1100USD + 130USD/bilety wstępu/

Cena pielgrzymki zawiera:
zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką),
przelot samolotem, opłaty lotniskowe, opłatę za bagaż,
wyżywienie (śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu)
przejazdy autokarem i opiekę Ks. Biblisty
system tour guide.

Cena nie zawiera:
napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje).
wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów wg programu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, Morze Martwe – 1xQalya, obiad-ryba św.Piotra, Ryba Św. Piotra, rejs po Jeziorze Galilejskim, taxi na Tabor, zwyczajowych napiwków - 130 USD płatne u przewodnika


Zapisy – ks. Krzysztof Walczak, tel. 793-753-017