Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
Komunikat organizatorow
 1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej trwają od 11 lutego do 8 kwietnia br. w wyznaczonych miejscach naszej diecezji (wedle uznania podać najbliższe miejsce zapisu). Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl
 2. Wierni zapisujący się na pielgrzymkę wypełniają kwestionariusz i wnoszą opłatę na cele organizacji pielgrzymki w wysokości 50 zł.
 3. Można zapisać się na autobus powrotny w cenie 25 zł.
 4. Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na plakatach i na stronie internetowej www.faustyna.bielsko.pl.
Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o wywieszenie w dostępnych miejscach plakatów informujących o pielgrzymce. Księdzem odpowiedzialnym za organizację pielgrzymki oraz jej głównym przewodnikiem jest ks. Mikołaj Szczygieł, tel. 510 607 910.

Zapisy prowadzone są w następujących punktach naszej diecezji:
 • Bielsko-Biała - Księgarnia św. Rity przy Dworcu PKS
 • Bielsko-Biała-Lipnik - parafia pw. Narodzenia NMP
 • Żywiec - parafia pw. Narodzenia NMP -ks. Jerzy Łukowicz
 • Cięcina - parafia św. Katarzyny Węgierska Górka
 • Kęty - Księgarnia Katolicka, ul. Rynek 25
 • Andrychów - parafia pw. Św. Macieja
 • Oświęcim - parafia pw. Św. Maksymiliana Męczennika
 • Cieszyn - parafia pw. Św. Jerzego
Siostry zakonne, księża i alumni pragnący wziąć udział w pielgrzymce zwolnieni są z opłaty na cele organizacje pielgrzymki.
Zaproszenie do udziału w VI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach 30 kwietnia - 3 maja 2018 r.
W poniedziałek 30 kwietnia br. z bazyliki w Bielsku-Białej Hałcnowie wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Dzieło to organizowane w tym roku już po raz szósty przynosi coraz większe owoce. Mówi o tym nie tylko rosnąca liczba uczestników pielgrzymki, ale przede wszystkim potwierdzają to świadectwa pielgrzymów.

Zapraszam gorąco wszystkich, którym pozwala na to czas i kondycja do przemierzenia pielgrzymiego szlaku, tak, byśmy w czwartek, 3 maja br. mogli wspólnie uczestniczyć w Eucharystii przed Cudownym Wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego.

Zapisy przyjmowane są w ośmiu punktach. Najbliższy z nich to: kosciol sw. Jerzego w Cieszynie
Szczegółowe informacje dostępne są w gablotkach parafialnych i na stronie internetowej pielgrzymki.

Na czas przygotowań do pielgrzymki jej organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię.

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki