Wiadomości
parafiamagdaleny.pl

Chrystus cierpiał za nas i zostawił nam wzór,
abyśmy szli za Nim jego śladami
(wg 1P 2,21)
 
Drogi Księże Proboszczu Jacku ze Wspólnotą cieszyńską!
Niech świętowanie tajemnic paschalnych przyniesie nam wszystkim nowe łaski coraz większej wierności w naszym codziennym podążaniu drogą Jezusa, naszego Zbawiciela, abyśmy szli za Nim jego śladami!
Niech Jego Zmartwychwstanie będzie dla nas źródłem odnowy życia i miłości, które będziemy wnosili w nasze życie wspólnotowe, rodzinne, w Kościele i w naszym świecie. Abyśmy umocnieni obecnością Jego Ducha, mogli je głosić i ofiarować drugim ludziom, naszym bliźnim, szczególnie tym, którzy są zranieni i cierpiący, jak w naszym kraju, gdzie nadal panoszy się wiele zła.  – To już cztery lata jak kilkanaście tysięcy ludzi z Kaga Bandoro żyje w szałasach i namiotach w obozie dla uchodźców, tylko kilka kilometrow od ich własnych domów w dzielnicach okupowanych przez rebeliantów. Czteroletnie dzieci, urodzone już w obozie, nie znają innego stylu życia i zamieszkania, jak ten, który jest ich nędzną codziennością.  - W tym kontekście świętujemy tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania w naszej diecezji.
Wierzymy, że Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa przynosi nam nadzieję i moc przemiany naszego życia i życia całego społeczeństwa, jeśli tylko podejmiemy Jego drogę, osobiście i wspólnie, tam, gdzie żyjemy, służymy i pracujemy.  Radość płynąca ze świąt wielkanocnych wyrazi się u nas w diecezji także przez celebrację święceń kapłańskich 5 kandydatów, w niedzielę 29 kwietnia.
Prawie wszystkie niedziele w kolejnych trzech miesiącach będę w ośmiu parafiach z posługą sakramentu Bierzmowania. Po zebraniu konferencji episkopatu końcem czerwca i po dorocznych rekolekcjach początkiem lipca, chcę być jeszcze w pozostałych trzech parafiach.
Polecam waszym modlitwom naszych kandydatów do kapłaństwa, nasze wspólnoty z ich pasterzami i moje posługi w Kościele diecezjalnym, z którym jestem zaślubiony od kilku lat tu w Sercu Afryki.
Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie znaki pamięci i życzliwości, za modlitwy i przesłane życzenia, i za wiadomości od Was.
Powierzam też Panu Bogu możliwość mojego urlopu w Polsce w sierpniu.
Pan niech Wam błogosławi i niech Was strzeże w jego miłości i miłosierdziu!
 
+ Zbigniew Tadeusz KUSY, OFM
 
Wielkanoc 2018
Zdjecia: Wielki Czwartek w naszej katedrze: umywanie nog i na koniec Mszy swietej radosne dziekczynienie za moje kaplanstwo - 42 lata, wyspiewane refrenem, ktorym sa slowa mojego zawolania biskupiego: Z Toba i dla Ciebie, Jezu!
W tym dniu rano, na placu prefektoralnym z okazji wspomnienia tragicznej smierci zalozyciela RSA, Bartlomieja Bogandy, razem z przedstawicielami islamu: "Wierze w jednego Boga!..." -  dwa rozance...