PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

Termin: 14 - 23 września 2020

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI
  1.
DZIEŃ: Wcześnie rano wyjazd z parafii. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Belgradu lub Niszu.
  2. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd przez Macedonię do Grecji w okolice Kavalii. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
  3. DZIEŃ Śniadanie, zwiedzanie Fillippi – Msza św. w symbolicznym miejscu chrztu pierwszej Europejki, Lidii. Następnie rejs wokół półwyspu Athos – Republiki Monastyrialnej od XI wieku – późnym popołudniem przejazd do Salonik. Zakwaterowanie kolacja i nocleg.
  4. DZIEŃ Śniadanie, zwiedzanie Salonik: Biała Wieża, katedra św. Demetriusza, bazyliki Agia Sofia. Wizyta w Verii (Berea). Zakwaterowanie w hotelu w Kalambace, kolacja i nocleg.
  5. DZIEŃ Śniadanie, klasztory Meteora – zwiedzanie jednego z klasztorów zawieszonych na górskich szczytach. następnie Wąwóz Termopile. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Loutraki lub w Tolo
  6. DZIEŃ Śniadanie, starożytny Korynt oraz objazd Pętli Argolidzkiej (Mykeny, Epidauros, Nafplio). Kolacja i nocleg.
  7. DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Aten i zwiedzanie Aten: Katedra p.w. Dionizego Areopagity, Akropolis, Areopag. Przystanek na Stadionie Olimpijskim. Zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Atenach. (fakultatywnie wieczorem kolacja w tawernie z muzyką grecką na Place).
  8. DZIEŃ Śniadanie, przejazd i zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Osios Lukas- zwiedzanie sanktuarium Apollina w Delfach. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Salonik.
  9. DZIEŃ Śniadanie, wyjazd z Grecji, przejazd przez Macedonię, Serbię. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Belgradu lub Niszu.
  10. DZIEŃ Śniadanie, wyjazd z Serbii. Przejazd przez Węgry, Słowację. Przyjazd do parafii późnym wieczorem.
Informacje dodatkowe:
*     Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
*     W programie przewidziany jest czas na codzienną Mszę św.

Cena pielgrzymki obejmuje:
    * –    9 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach 3***,
    * –    Wyżywienie w postaci śniadań (9) i obiadokolacji (9),
    * –    Lampka wina do kolacji,
    * –    Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
    * –    Opieka pilota,
    * –    Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,
    * –    Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
    * –    Składka na UFG – 10PLN

Cena pielgrzymki nie obejmuje:
    * –    Dodatkowych napojów do kolacji,
    * –    Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 150EUR,
    * –    Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 2,5 lub 5% ceny pielgrzymki,
    * –    Biletów wstępu, przewodników miejscowych, rejsu, systemu Audio guide
(ok. 120 EUR),
    * –    Kolacji z muzyką grecką na Place  (ok. 30 EUR)

Wpłaty na pielgrzymkę:
        * –    300 PLN przy zapisie
        * –    460EUR i 1040PLN do 10.06.2020 r.
        * –    120EUR /wstępy../ w dniu wyjazdu.

Kontakt:
ORBI
ul. 11 Listopada 60-62 lok. 303

Renata Juraszek
Tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny
Tel.: 603 808 599
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orbipielgrzymki.pl