Śp. Ks. Piotr Kocur utworzył przed śmiercią parafialny oddział "Caritas".
Po wakacjach pod przewodnictwem nowego ks. Proboszcza grupa rozpoczęła działalność na nowych zasadach

1. W każdy I czwartek miesiąca w sali Jana Pawła II, w godz. 17:00 - 18:00 będzie trwał dyżur "Caritas".
Podczas dyżuru mogą się zgłosić osoby lub rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
Tylko osoby zgłaszające się podczas dyżuru mogą się ubiegać o stałą lub czasową pomoc ze strony parafii.
Na dyżur mogą się także zgłosić osoby, które chcą wesprzeć potrzebujących parafian.

Nigdy nie dajemy potrzebującym pieniędzy

2. W każdą III Niedzielę miesiąca członkowie "Caritas"  kwestuje przy drzwiach kościoła zbierając datki na potrzebujących.
Zebrane w ten sposób środki pomogą nam w finansowaniu pomocy dla nich.

Zapraszamy, przyłącz się do nas. Potrzebujących jest wielu.

Przedświąteczna Pomoc

W okresie przedświątecznym Caritas parafialna wraz z Młodzieżowym Kołem Caritas, które niedawno powstało przy naszej parafii zorganizowała przedświąteczną pomoc dla naszych parafian.
W pierwszej kolejności zadbaliśmy o naszych seniorów. W trakcie pierwszo sobotniego spotkania otrzymali paczki przedświąteczne oraz zostali poczęstowani ciastem z herbatką. Na ten cel zorganizowanych zostało 27 paczek.
Kolejno obdarowani zostali chorzy, do których z posługą sakramentalną udali się nasi księża. Rozdali oni około 50 paczek.
Następnie w okresie od 2 do 9 kwietnia wystawiony przy balaskach był kosz życzliwości, do którego zbierane były artykuły zarówno spożywcze jak i przemysłowe.
Uzbierano w ten sposób następujące artykuły:
 Czekolady – 35 tabliczek
 Proszek – 1 szt
 Ścierki – 4 szt
 Gąbki – 6 szt
Wyżej wymienione artykuły zostały rozdysponowane pomiędzy 15 rodzin.
Poza wyżej wymienionymi akcjami pomocy przedświątecznej, odbyła się jeszcze jedna, która miała miejsce w wielką sobotę. W tym dniu w trakcie święcenia pokarmów zebrano bardzo wiele darów świątecznego stołu. Dary te zostały rozdysponowane pomiędzy 35 rodzin.
Za wszelaką pomoc, życzliwość oraz wsparcie z góry bardzo dziękujemy. Zapewniamy również o naszej modlitwie.
Bóg zapłać
Caritas Parafii św. Marii Magdaleny