Wspólnota Niesakramentalnych
„RAZEM DO NIEBA” /program spotkan calorocznych/
WEDŁUG ADHORTACJI APOSTOLSKIEJ GAUDETE ET EXSULTATE, PAPIEŻA FRANCISZKA

1.    „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty” – rozpoznać własną drogę i dać Bogu z radością, to co mam najlepszego w sobie (GE 10- 34).
2.    Zagrożenia na drodze do świętości: pewność siebie, która może człowieka zgubić ( 37-42).
3.    „Dowód tożsamości chrześcijanina – życie w duchu ośmiu błogosławieństw. Błogosławieństwa 1- 4 ( 63-79).
4.    „Dowód tożsamości chrześcijanina – życie w duchu ośmiu błogosławieństw. Błogosławieństwa 5- 8 ( 80-99)).
5.    Cechy świętości, które mam w sobie doskonalić: Miłość, która wszystko znosi (112-121)
6.    Cechy świętości, które mam w sobie doskonalić: radość, śmiałość, zapał ( 122- 139)
7.    Cechy świętości, które mam w sobie doskonalić. Razem do świętości, we wspólnocie i modlitwie(140-157).
8.    Świętość codzienną walką o miejsce dla Boga we własnym życiu (158-17).

"Niesakramentalni"

To grupa mężczyzn i kobiet, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych, pragną pojednania z Bogiem i z Kościołem.
Uznajemy, że popełniliśmy błąd zawierając cywilne małżeństwo lub partnerski związek, a tym samym, jako katolicy, naruszyliśmy prawa Boże i utraciliśmy możliwość korzystania ze spowiedzi i komunii świętej.
Początkowo mieliśmy poczucie odrzucenia przez Kościół, mimo świadomości własnej winy. Szukaliśmy rozwiązania problemu, swojego miejsca w Kościele i znaleźliśmy je. Siłę daje nam wiara, że u Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Dziś, pod pewnymi warunkami, niektórzy z nas przystępują do spowiedzi i komunii świętej. Rozwijamy się duchowo i pomagamy innym odnaleźć się w Kościele.
Mamy świadomość, że droga na której jesteśmy jest trudna, dlatego spotykamy się, by pogłębić swoją wiarę, dzielić się doświadczeniami, pomagać sobie oraz wlewać otuchę i nadzieję w serca innych ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji podobnej do naszej i pragną pojednania z Bogiem Kościołem.
Opiekunem wspólnoty jest ks. Proboszcz

Zasady obowiązujące na spotkaniach
  • Każdy mówi tylko o sobie, o swoich własnych doświadczeniach, przeżyciach i poglądach.
  • Nie krytykujemy, nie komentujemy i nie oceniamy wypowiedzi innych.
  • Nie przerywamy wypowiedzi innych, nie zadajemy w ich trakcie pytań. Wyjątek stanowią wypowiedzi, w których łamane są zasady spotkania. Wówczas prowadzący spotkanie ma prawo przerwać, po to aby zwrócić uwagę.
  • Wszyscy obecni na spotkaniu zobowiązani są do zachowania anonimowości osób i zasłyszanych na spotkaniu spraw i zdarzeń.
  • Mówimy sobie po imieniu i przed każdą wypowiedzią przedstawiamy się.

SPOTKANIA
odbywają się w każdą ostatnia niedzielę miesiąca (z wyjątkiem lipca i sierpnia) o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego / wystawienia Najświętszego Sakramentu /
Po Koronce do Miłosierdzia Bożego i adoracji przechodzimy na dalszą część spotkania do sali Jana Pawła II.

Kto się w opiekę oddał Najwyższemu
i mieszka w cieniu Wszechmogącego,
mówi do Pana:
"Tyś moją ucieczką i twierdzą,
Boże mój, któremu ufam"...
Ps 91,1-2