IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
(21 - 28.04.2024)

1.Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o nowe powołania do służby w Kościele.
Na nieszpory zapraszamy o godz. 17.30.
Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ubogich naszej parafii oraz utrzymanie „Anioła Beskidów”, naszej diecezjalnej rozgłośni radiowej, która utrzymuje się tylko z ofiar wiernych.

2. Dziś w naszej kawiarence parafialnej po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Kamilą Lesiak. Spotkanie będzie dotyczyć książki pt. "Ciemną nocą przez świat". Opowiadania dotykają tematów DDA, depresji, straty bliskiej osoby oraz konfrontacji z traumą.
W trakcie spotkania autorka będzie opowiadać o książce oraz projekcie "Rodzina (do) kochania", którego jest inicjatorką. Poruszy również swoje osobiste doświadczenia na bazie, których powstała książka.
Podzieli się również doświadczeniami rodziny zastępczej, którą tworzy. Spotkanie skierowane jest zarówno do młodzieży jak i dorosłych. Serdecznie zachęcamy.

3. W minionym tygodniu dokonano próby dewastacji prezbiterium naszego kościoła. Z miejsca przewodniczenia skradziono Mszał. Dlatego z bólem serca podjęliśmy decyzję o czasowym ograniczeniu dostępu do naszej świątyni. Kościół będzie otwarty podczas nabożeństw a poza nimi można będzie wejść do kaplicy Miłosierdzia Bożego, gdzie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz funkcjonuje konfesjonał stały. Będą otwarte drzwi główne kościoła oraz od strony pl. Świętego Krzyża, ale wejść będzie można tyko do przedsionka świątyni. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na osoby, których zachowanie nas niepokoi. Strzeżmy depozytu naszych ojców. Nie bądźmy obojętni. Próba dewastacji dokonała się w biały dzień, w godzinach południowych.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a/ we wtorek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski
    b/ w czwartek, 25 kwietnia – święto św. Marka, ewangelisty.

5. Spotkania:
- Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie we wtorek o 16.00 w Sali JP II
- Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w Sali JP II
- spotkanie Zespołu Katechetycznego odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kęt w najbliższą sobotę, 27 kwietnia. Miasto przeżywa Rok Jubileuszowy z okazji 550 rocznicy śmierci św. Jana z Kęt. Odwiedzimy miejsce narodzin świętego, klasztor Klarysek i w kaplicy św. Jana odprawimy Mszę św. Odwiedzimy sąsiedni Malec oraz Wadowice. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem wynosi 40 zł. Zapisy przyjmujemy do piątku w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 9.00 z pl. Wolnosci. Planowany przyjazd ok. 17.00

7. Zapraszamy młodzież od 16. roku życia do udziału w Festiwalu Życia, który odbędzie się od 8 do 14 lipca br. w Kokotku. Przewidywany koszt to 650 zł. Zapisy do 26 kwietnia. Szczegóły u ks. Damiana.
Organizujemy także wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, który odbędzie się 1 czerwca br. Szczegóły i zapisy u ks. Damiana

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na "Wakacje z Bogiem" - wyjazd nad morze do ośrodka „Barka”. Ośrodek położony jest w centrum Jarosławca w odległości 150 metrów od morza i strzeżonej plaży. Wyjazd w terminie 16-24 sierpnia. Szczegóły na plakatach i facebooku parafii. Koszt wyjazdu to 1400 zł. Zapisy w czwartki w kancelarii parafialnej lub u ks. Adriana.