Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(19 - 26.03.2023)

1.  Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, które poprowadzą ks. Adrian oraz dk. Szymon Szczegółowe informacje o rekolekcjach znajdują się na plakatach w gablocie. Dzieci zostały poinformowane przez katechetów o porach odbywania nauk rekolekcyjnych.

2. Serdeczne zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15.
Oazowicze rozprowadzają „Paschaliki wielkanocne”. Paschaliki przynosimy do świątyni w Wielką Sobotę, aby zapalić światło wielkanocne a także możemy je zapalić w domu podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony przez Caritas Polska na pomoc dla Ukrainy.
Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę jak również za wszelkie ofiary składane poprzez przelewy na konto parafii oraz bezpośrednio w zakrystii jak również w kancelarii parafialnej na potrzeby kościoła.
Dziś członkowie Caritas będą kwestować przy wyjściu z kościoła na rzecz potrzebujących w naszej parafii.
Z zebranych funduszy przygotujemy paczki świąteczne dla chorych oraz seniorów naszej parafii.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 20 marca - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
    b/ w sobotę, 25 marca - uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu na każdej Eucharystii będzie można przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aby chronić życie zagrożone śmiercią.
Pod chorem są wystawione deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które można zabrać do domu, wypełnić i złożyć w kościele w sobotę. Gorąco zachęcamy do modlitewnej obrony najbardziej zagrożonego życia. Ofiara zebrana w tym dniu na tace jest przeznaczona na utrzymanie Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.
W tym dniu przypada także 31 rocznica erygowania diecezji Bielsko-Żywieckiej.

4. Dekanalne Rekolekcje dla młodzieży szkol ponadpodstawowych odbędą się w czwartek, 23 marca w budynku Liceum Katolickiego oraz w naszym kościele w godz. 19.00-21.00. Część I poprowadzi Paweł Kurz, lider grupy muzycznej Anti Babilon System a cześć modlitewną w kościele grupa Ahawa.

5. Przypominamy o trwających zapisach na XI pieszą pielgrzymkę z Bielska - Białej do Krakowskich Łagiewnik, w terminie od 30 kwietnia do 3 maja. W naszej parafii przyjmujemy zapisy do grupy św. Matki Teresy. Można się zapisać w kancelarii parafialnej lub u ks. Damiana - do 2 kwietnia. Wpisowe na cele organizacyjne pielgrzymki to 100 zł. Osoby, które chcą skorzystać z autobusu powrotnego, proszone są o wpłacenie dodatkowych 30 zł.

6. Spotkania:
- Żywy Różaniec zaprasza na spotkanie we wtorek o 16.00 w Sali JP II,
- chłopców, którzy pragną dołączyć do grupy ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00 w Kościele, a dzieci z młodszych klas na Oazę Dzieci Bożych w sobotę o godzinie 11.30 w sali JP II.

7. Zapraszamy na Wakacje z Bogiem - wyjazd do Zakopanego i Krakowa w dniach 25.06 – 30.06 dla dzieci i młodzieży z naszej parafii współorganizowany z parafią w Skoczowie. Odwiedzimy m.in. Morskie Oko lub Dolinę Chochołowską, Gubałówka, Ludźmierz, Wielką Krokiew, Termy w Chochołowie, Wawel, Kościół Mariacki, Podziemia Rynku w Krakowie. Cena wyjazdu: 850 zł. Zapisy w kancelarii lub u ks. Adriana.

8. W przyszłą niedziele będziemy mogli wesprzeć „Przestrzeń Opatrzności” dzieło rozbudowy DPS s. Służebniczek w Skoczowie. Grupa teatralna „Emundi” przedstawi krotką pantomimę ewangelizacyjną.

9. Grupa Bajzel zaprasza na męską drogę krzyżową którą rozpoczniemy od Eucharystii w Kościele w Zamarskach w piątek o 21.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 14 stacji drogi krzyżowej a po każdej 800 metrowa pętla. Szczegóły na plakatach.