UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
(25.10 – 1.11.2020)
  1. Dziś przeżywamy uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na ogrzewanie naszych kościołów oraz w miniona niedziele na rzecz ubogich na ten cel zebraliśmy 1750 zł i 100 KC. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi Kozubskiemu, o. Franciszkanom oraz księżom z parafii św. Elżbiety i Pastwisk za posługę w naszym kościele podczas kwarantanny.
  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy o godz.17.30.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w środę, 28 października – święto św. Szymona i Judy Tadeusza
    b/ w niedzielę, 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie z powodu pandemii tradycyjnej procesji na Cmentarz Komunalny. Zapraszamy na nieszpory w intencji zmarłych o godz. 15.00. Odpust zupełny można zyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące od południa w uroczystość WW. Świętych i w Dzień Zaduszny przez nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Św., spowiedź i Komunię Św. oraz wolność od przywiązania do grzechu, a po nowym dekrecie papieża Franciszka, z powodu pandemii przez cały listopad przez nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Okazja do spowiedzi św. będzie w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
  4. Wypominki zmarłych:
    - jednorazowe - do modlitwy różańcowej, od Uroczystości Wszystkich Świętych do dnia 8 listopada
    - roczne – do modlitwy przez cały rok, w niedzielę, przed Mszami św. o godz. 7.30 i 9.00, można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.  Przy wyjściu z kościoła znajdują się formularze wypominkowe, których można użyć przy składaniu wypominek.
  5. Spotkania naszych grup parafialnych odbywają się tylko drogą internetową.
  6. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na osuszanie naszego kościoła. Musimy zebrać jeszcze 18 tyś zł wkładu własnego w tą inwestycję. Zakończenie tego etapu prac jest zaplanowane na koniec listopada. Czekamy na zatwierdzenie przez konserwatora projektu zastępczego na zabezpieczenie wejścia do krypty pod kaplicą Świętego Krzyża, który jest powiązany z rekonstrukcją nawierzchni ul. Głębokiej. Datki na remont można składać również poprzez wpłaty na konto parafialne a także w kancelarii parafialnej. Za każdą składaną ofiarę składamy serdeczne podziękowania.
  7. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.