II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(28.2 - 7.03.2021)

1. Serdeczne zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj, o godz. 17.15 Oazowicze rozprowadzają także „Zdrapkę wielkopostną”. Są to propozycje postanowień na Wielki Post Młodzież oazowa rozprowadza także „Paschaliki wielkanocne”. Paschaliki przynosimy do świątyni w Wielką Sobotę, aby zapalić światło wielkanocne a także możemy je zapalić w domu podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony przez Caritas Polska na rzecz ubogich.
    Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele na rzecz ubogich. Caritas parafialna zebrała 3060 zł.
    Za tydzień ofiarą zbieraną przy wyjściu z kościoła będziemy wspomagać dzieci Afryki.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
    Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych będzie w piątek o godz. 17.15
    Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży będzie w piątek o godz. 20.00.
  3. W czwartek, 4 marca będziemy przeżywać święto św. Kazimierza, królewicza.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, i piątek miesiąca.
    Spowiedź pierwszopiątkowa będzie w piątek od godz. 14.30
    Od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie
    Wszystkie niewiasty oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na tę Mszę św. Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
  5. Zapraszamy na „Dialogi u Magdaleny” dotyczące modlitwy „Ojcze nasz”.
    Do spotkania dołączyć można pod adresem podanym na stronie internetowej i facebookowej.
    Na stronie internetowej parafii i diecezji są już dostępne rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci i młodzież będą przeżywać rekolekcje tylko w tej formie.
  6. Taca w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościołów naszej parafii.
  7. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy poprzez ofiary wspierają nasza parafię w podejmowanych inwestycjach. Przed końcem ubiegłego roku zakończyliśmy zewnętrzne prace przy osuszaniu II partii ścian naszego kościoła. Z przykrością powiadamiamy, że w tym roku nie otrzymaliśmy dofinasowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na III i ostatni etap osuszania. Na razie złożyliśmy odwołanie od tej decyzji. W tym tygodniu rozpoczynamy pracę nad usunięciem wulgarnych napisów, które widnieją na murach kościoła Trójcy Świętej. Bardzo prosimy parafian o zwrócenie baczniejszej uwagi na osoby, które bezkarnie dopuszczają się takich aktów wandalizmu. Jednocześnie przypominamy, ze nasze kościoły parafialne są zabytkami, a wiec skarbami kultury narodowej i żadne okoliczności i zdarzenia nie są usprawiedliwieniem takich działań.  Będziemy musieli podjąć się również naprawy mechanizmu jednego z dzwonów kościoła parafialnego, które uległo uszkodzeniu. Naprawy dokona specjalistyczna firma „Rduch”, która dokona oględzin i podejmie naprawę w tym tygodniu.
    Bóg zapłać za wszelka ofiarność, okazywaną życzliwość i troskę.
  8. W dniu dzisiejszym kończy pracę kościelnego w naszej parafii p. Krzysztof Ponc. Był ofiarnym i oddanym kościelnym przez 35 lat. Pan Krzysztof odchodzi na emeryturę. Dziękujemy mu za ofiarność, obowiązkowość oraz troskę o Dom Boży. Życzymy wielu łask od Boga na czas zasłużonej emerytury.
    Obowiązki kościelnego w parafii podejmuje Pan Antonii Kozyra, któremu życzymy zdrowia i sil dom pełnienia tej jakże ważnej posługi.
  9. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.