V NIEDZIELA WIELKANOCNA
(15 - 22.05.2022)

1.Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30
Przy wyjściu z kościoła Caritas kwestuje na rzecz ubogich w naszej parafii.

2. Liturgiczne obchody tygodnia
    a/ w poniedziałek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
    b/ w sobotę, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena

3. W przyszłą niedziele, 22 maja będziemy obchodzić 27. rocznicę pobytu papieża św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.  Również w przyszłą niedziele odbędzie się w naszym mieście Chrześcijański Piknik dla Życia i Rodziny. Piknik odbędzie się w godzinach 13.30-18.00 na dziedzińcu s. Boromeuszek. Serdecznie zapraszamy.

4. Sodalicja Mariańska zaprasza na spotkanie w piątek o 16.00 w Sali Jana Pawła II.

5. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodych na polach lednickich w dniu 4 czerwca. Wyjazd w piątek 3 czerwca około północy a powrót w niedzielę 5 czerwca w godzinach porannych. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Zapisy u ks. Damiana, ks. Jakub lub w kancelarii.

6. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków na Dzień Skupienia w sobotę, 28 maja do Sanktuarium św. abp Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach - koło Oświęcimia.
Wyjazd autokarem z parkingu obok galerii "Stela" godz. 08:00. Koszt 30 zł. Zapisy - sklep Górny Rynek 9.

7. KIK zachęca do zapisów na zajęcia języka ukraińskiego lub angielskiego, które prowadzi Anna Kovalenko – rodowita Ukrainka, absolwentka studiów magisterskich z nauczania języka angielskiego i niemieckiego, która mieszka w Cieszynie ze względu na wojnę w jej ojczyźnie. Kurs będzie odpłatny: lekcja j. ukraińskiego w kwocie 30 zł, a lekcja j. angielskiego w kwocie 25 zł za 60 minut zajęć. Informacja na temat grup, planowanych godzin prowadzenia zajęć wraz z numerami kontaktowymi do zapisów znajduje się na tablicy przy wyjściu z kościoła.

8.  Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.