Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 – 9.08.2020
 1. Na nieszpory zapraszamy dziś o godz. 17.30
  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na potrzeby kościoła.
  Dziś każdy może uzyskać odpust Porcjunkuli poprzez nawiedzenie każdego kościoła i wypełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
      a/ we wtorek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów
      b/ w czwartek, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego
      c/ w sobotę, 8 sierpnia – Wspomnienie św. Dominika
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, i piątek miesiąca.
  Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od godz. 17.00
 4. W czwartek, 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00, sprawowanej w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, wyrusza XXIX Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Pielgrzymka zakończy się we wtorek, 11 sierpnia Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.
  Z uwagi na pandemię pielgrzymka odbywa się w formie wirtualnej. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa codziennie we Mszy św. w swoim kościele parafialnym oraz uczestnictwie w wydarzeniach pielgrzymkowych, które będą transmitowane poprzez stronę internetową pielgrzymki oraz radio „Anioł Beskidów”, którego możemy słuchać w Cieszynie poprzez radia internetowe, aplikację Radio.pl oraz stronę internetową radia. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 5. W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju a zwłaszcza w naszym regionie przypominamy i apelujemy o zachowywanie środków sanitarnych w codziennym życiu.
  Przypominamy, że w naszym kościele obowiązuje stosowanie maseczek, które zakrywają nos i usta oraz w miarę możliwości zachowanie dystansu społecznego. Przypominamy, że lekceważenie tych zasad jest nie tylko znakiem braku miłości bliźniego, ale także taką postawę można rozpatrywać w kategorii grzechu.
 6. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.