Ogłoszenia duszpasterskie
parafiamagdaleny.pl
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
(24.09 - 1.10.2023)

1. Na niedzielne nieszpory zapraszamy o 17.30.
Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za wszelkie ofiary składane w jakikolwiek sposób na potrzeby naszego kościoła.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
a/ w środę, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
b/ w czwartek, 28 września – wspomnienie św. Wacława
c/ w piątek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
d/ w sobotę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima

5. W przyszłą niedziele nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać odpust ku czci MB Cieszyńskiej.
Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazania ks. Bogusław Szwanda, wikariusz parafii w Węgierskiej Górce, nasz rodak. Suma zakończy się procesja wokół kościoła. Zapraszamy na ta Msze św. poczty sztandarowe z naszej parafii. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

6. Dziękujemy Panom, Andrzejowi Rewigowi, Albertowi Ziobrowskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w remont i sprzątania kuchni w Domu Katechetycznym. Dzięki pracy tych ludzi wspólnoty parafialne mogą korzystać z odnowionego pomieszczenia.

7. Spotkania:
- zgłoszenia nowych kandydatów do bierzmowania zakończyły się 21 września. Cieszymy się nową grupą młodzieży, która rozpocznie swoją formację w niedzielę, 1 października podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
- Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie we wtorek o 16.00 w Sali JP II
- spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się  we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii
- spotkanie Rycerstwa Niepokalanej rozpocznie się Mszą św. wieczorną w czwartek
- rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w auli Liceum Katolickiego w czwartek o 19.00.
- spotkanie Zespołu Katechetycznego odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii
- młodzież od 7 klasy SP wzwyż zapraszamy na spotkania oazy młodzieżowej w każdy piątek (Msza św. o 18.00, następnie spotkanie w sali JPII)
- spotkania Oazy Dzieci Bożych dla dzieci z klas 1-6 odbywają się w soboty o godzinie 11.30 a spotkania kandydatów i ministrantów w każdą sobotę o 14.00 w Sali JP II.

8. Od 5 października po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy w parafii Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy każdego, kto pragnie pogłębić wiarę, odnowić swoją relację z Bogiem i zachwycić się pięknem modlitwy Słowem Bożym na cykl dziewięciu cotygodniowych spotkań. Zgłosić swój udział można w poniedziałki i czwartki po Mszy św. oraz pod nr telefonu dostępnym na plakatach.

9. Legion Maryi zaprasza na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego we wtorek 0 15.00, przy figurze Chrystusa Króla na Górnym Rynku oraz przed mostem Wolności.

10. Zachęcamy do pomocy dla uczniów z Ukrainy z Khersona, Charkowa, Ohtyrki i Boryspola. Zbieramy dla nich plecaki, przybory szkolne takie jak flamastry, kredki, zeszyty itp. Dary można przynosić do sali JP II tylko w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 17-19 gdzie odbierać je będą wolontariusze. W czwartek, dary zostaną przekazane siostrze Marii, która na co dzień pracuje w Ukrainie i przekaże je potrzebującym.

11. Zapraszamy do udziału w kolejnym czuwaniu modlitewnym w duchu Taize. Tym razem, odbędzie się ono w sobotę, 30 września o godz. 19.00 w naszym kościele w ramach diecezjalnego wydarzenia, jakim jest Tydzień z Ewangelią. Szczególną intencją będzie modlitwa za Zgromadzenie Synodu, który w październiku spotka się w Rzymie pod przewodnictwem Ojca Świętego.