I NIEDZIELA ADWENTU
29.11 – 6.12.2020
  1. Dziś I Niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego.
    Ofiara na tace jest przeznaczona na potrzeby diecezji.
    W dniu dzisiejszym będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będzie rozprowadzać nasza młodzież oazowa.
    Na dodatkową Mszę św. zapraszamy o 16.30 a na nieszpory zapraszamy o godz. 17.30
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
        a/ w poniedziałek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła
    Jest to dzień imienin ks. Andrzeja Kozubskiego. Polecamy go modlitwie wszystkich parafian i gości
        b/ w czwartek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
        c/ w piątek, 4 grudnia – Wspomnienie św. Barbary
    W tym dniu modlimy się za górników i ich rodziny. To także dzień modlitw w intencji bezrobotnych
        d/ w niedzielę, 6 grudnia będziemy wspominać św. Mikołaja, Bp
    Z powodu pandemii nie zostanie odprawiona tradycyjna Msza św. w Rotundzie św. Mikołaja.
  3. W przyszłą niedziele taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. A szczególnie na ogrzewanie naszych świątyń. Również w przyszłą niedzielę Ministranci i Lektorzy przy wyjściu z kościoła będą kwestować na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
  4. Zapraszamy na Msze św. roratnie. Będą one sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, ze specjalnym kazaniem dla dzieci, zaś w sobotę o godz. 6.30 dla dorosłych.
    Szczegóły tegorocznych spotkań znajdują się na stronie internetowej i facebookowej parafii
  5. Zachęcamy do spowiedzi przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.
    Spowiadamy pól godziny przed Msza św. oraz w każdy piątek 14.30-18.00. Należy w tym roku przystąpić do spowiedzi odpowiednio wcześniej, aby zachować wszelkie zasady sanitarne, które nas obowiązują.
    Porządek spowiedzi przedświątecznej jest podany na stronie internetowej parafii oraz znajduje się w gablotach parafialnych. W tym roku, aby nie powodować zagrożenia epidemiologicznego nie będziemy organizować spowiedzi w dniu Wigilii Bożego Narodzenia.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca
    W sobotę od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie.
    Wszystkie niewiasty oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na tę Mszę św.
    Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
    Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w sobotę 19 grudnia.
  7. Serdecznie zapraszamy na katechezę dla dorosłych w ramach cyklu „Dialogi u Magdaleny”, które odbywają się w formie online przez platformę Teams i są poświęcone Modlitwie Pańskiej.
    Katechezy prowadzą: ks. Tomasz Sroka oraz ks. Rafał Jakubiec.
    Do spotkania można dołączyć pod adresem podanym na stronie internetowej i facebookowej parafii
    Kolejna katecheza odbędzie się już w najbliższy wtorek, 1 grudnia o godzinie 19.00.
  8. Na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie pojawia się propozycje rekolekcji adwentowych
  9. Seniorzy oraz osoby znajdujące się w kwarantannie, potrzebujące pomocy, mogą zadzwonić pod numer dyżurny Caritas. Telefon będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 12.00-19.00. Numer telefonu jest podany na stronie internetowej parafii oraz w gablotach parafialnych. Pod ten numer mogą się zgłaszać również osoby chętne do posługi w Caritas parafialnej.
  10. Nowe, adwentowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła oraz drogą elektroniczną.