XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
(26.09 - 3.10.2021)

1. Na niedzielne nieszpory zapraszamy o 17.30.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
    b/ we wtorek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
    c/ w środę, 29 września – święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    To dzień imienin naszego ks. Rafała Jakubca. Polecamy go modlitwie parafian i gości;
    d/ w czwartek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima;
    e/ w piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
    f/ w sobotę, 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  3. Od piątku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają I piątek, i sobota miesiąca.
    Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie w piątek od godz. 15.00.
    W sobotę od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie. Wszystkie niewiasty oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.  Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii.
  5. W przyszłą niedziele nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać odpust ku czci MB Cieszyńskiej.
    Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazania ks. Piotr Pokojnikow, dziekan dekanatu radziechowskiego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
  6. Spotkania:
    •    W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki 28 września o godzinie 15.00 odbędzie się kolejna edycja akcji „Koronka na ulicach miast”. W Cieszynie modlitwę poprowadzi wspólnota Legionu Maryi szczegóły na plakatach.
    •    Spotkanie Apostolstwa Maryjnego odbędzie się we środę 29 września o godzinie 16.30 w Sali Jana Pawła II.
    •    Młodzież oazowa zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy nieszporami (według tekstów z brewiarza) w piątek, 1 października, o godz. 20.30.
    •    Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na wycieczkę w góry, która odbędzie się 2 października br. (sobota). W programie Msza Święta dla chętnych o 8.00 w naszym kościele, wyjście na Błatnią, grill/ognisko. Zapisy do 26 września br. w zakrystii lub na parafialnym Facebooku (poprzez wypełnienie specjalnego formularza). Szczegóły również u ks. Damiana. Koszt to ok. 30zł.
    •    W przyszłą niedzielę (tj.3 października) podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku formacyjnego dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W związku z tym bardzo prosimy pozostałych parafian, aby jeśli to możliwe, w tym dniu uczestniczyć we Mszy Świętej o innej porze. Dziękujemy za wyrozumiałość.
    •    Małżeństwa chcące umocnić swoją relacje z Bogiem, odnaleźć wspólnotę, która pomoże im umocnić łaskę Sakramentu i poznać inne podobnie myślące i żyjące małżeństwa zapraszamy do włączenia się w Ruch Rodzin Nazaretańskich. Szczegółów udziela ks. Jakub.
  7. Od najbliższego piątku w całej diecezji, także w naszym kościele po pandemii zostaje przywrócona posługa w konfesjonale stałym. Kapłani będą spowiadać od poniedziałku do piątku 9.00-11.00 oraz 15.00-17.00. W sobotę 9.00-11.00.
    Dyżurować będą księża z dekanatu cieszyńskiego, goleszowskiego oraz części dekanatu strumieńskiego.
  8. Prasę katolicką można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.