XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(1 – 8.08.2021)

1. Na nieszpory zapraszamy dziś o godz. 17.30.
    Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na spłatę długu parafii wobec diecezji Bielsko – Żywieckiej. Do Całkowitej spłaty pozostało nam jeszcze 9 tyś zł.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 2 sierpnia – wspomnienie NMP Anielskiej
    Każdy może uzyskać odpust Porcjunkuli poprzez nawiedzenie każdego kościoła i wypełnienie zwykłych warunków odpustu
    b/ w środę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów
    c/ w piątek, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    Okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek od godz. 17.00.
    Wszystkie kobiety oczekujące potomstwa zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 8.00, podczas której udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. Od tej Eucharystii rozpocznie się kolejne czuwanie pierwszosobotnie.
    Odwiedziny Chorych w naszej parafii wznowimy po wakacjach od pierwszej soboty września.
  4. Informujemy, że od 1 sierpnia 2021 rozpoczęły się zapisy kandydatów do bierzmowania na rok formacyjny 2021/2022. Zapisy dokonują się drogą internetową. Wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.bierzmowaniemm.com. Zapisy potrwają do 19 września 2021.
  5. W piątek, 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00, sprawowanej w kościele św. Jerzego w Cieszynie, wyrusza XXX Cieszyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Pielgrzymka zakończy się we środę, 11 sierpnia Mszą św. na Wałach Jasnogórskich.
    Z uwagi na pandemię wyjazd na powitanie pielgrzymów odbywa się tylko indywidualnie.
  6. W związku z trwającym nadal w naszym kraju i całym świecie stanie pandemii przypominamy, że w naszym kościele obowiązuje stosowanie maseczek, które zakrywają nos i usta oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Przypominamy, że lekceważenie tych zasad jest znakiem braku miłości bliźniego.
  7. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.