UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
(31.05 – 6.06.2020)

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszamy dziś o godz. 17.30, zaś od poniedziałku do piątku odmawiamy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Piotrowi Bułce za wygłoszone Słowo Boże. Ks. Piotr będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego na zakończenie każdej Mszy św. Ofiara złożona do koszyczka przy okazji zabrania obrazka prymicyjnego, będzie naszym podziękowaniem za posługę ks. Piotra w naszej parafii oraz podarunkiem na dalsze życie kapłańskie.
  2. Od wczoraj obowiązują nowe zasady funkcjonowania kościołów. Ksiądz Biskup zawęził dyspensę od niedzielnej Mszy św do osób starszych, chorych i odczuwających lek przed zarażeniem. Tylko te osoby mogą bez zaciągania grzechu uczestniczyć w niedzielnej Mszy św poprzez środki przekazu elektronicznego. Zostały zniesione wszelkie limity dotyczące uczestnictwa wiernych w Mszach św. i nabożeństwach. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i zakładanie masek. Przywracamy od jutra w naszym kościele całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu, która była zawieszona na czas pandemii. Przy konfesjonałach znajdują się środki dezynfekcyjne, którymi możemy zdezynfekować kratki konfesjonału. Do spowiedzi przystępujemy w maskach.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 1 czerwca – Święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu obejmujemy modlitwą wszystkie dzieci
    b/ w środę, 3 czerwca – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
    c/ w czwartek, 4 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszym kościele Trójcy Świętej uroczystość odpustowa. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Do kościoła możemy przynieść w tym dniu nasze „Skarbonki Wielkopostne” i złożyć je do kosza, który będzie wystawiony przy ołtarzu. Wszystkie zebrane w niech środki przeznaczymy na potrzeby chorych w Centrum Medycznym Sióstr Elżbietanek w Cieszynie.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00-18.00 i 19.00-21.00. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi i przystąpić do Komunii św. wielkanocnej co jest obowiązkiem katolika, wypływającym z przykazań kościelnych. Okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej zakończy się w przyszłą niedziele. W sobotę, po Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie. Na tę Eucharystię zapraszamy niewiasty oczekujące potomstwa. Udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy ich wcześniej zgłosić w kancelarii.
  6. Kancelaria parafialna jest w tym tygodniu po raz ostatni czynna w porządku wakacyjnym.
  7. Jeśli nie będzie przeciwwskazań sanitarnych to od poniedziałku, 8 czerwca wznowimy, na nowych zasadach spotkania grup parafialnych.
  8. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.