III NIEDZIELA WIELKANOCNA
(18 – 25.04.2021)
  1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Dziękujemy Bogu za Jego Słowo zawarte na kartach Pisma Św.
    W dniu dzisiejszym w parafiach, również naszej, odbywa się czytanie i rozważanie fragmentów Pisma Św. związanych z Tajemnicą Eucharystii a przez cały tydzień przed wieczorną Mszą św. młodzież będzie odczytywać kolejne fragmenty Ewangelii wg. Św. Marka.
    Zachęcamy, aby włączyć się w tę inicjatywę, po prostu przychodząc do kościoła (bądź łącząc się przez transmisję) i słuchając słowa Bożego. Można przy tej okazji zabrać ze sobą do kościoła Pismo Święte lub otworzyć je w domu i podążać za tekstem czytanym przez młodzież. Słuchając słowa Bożego, poznajemy Chrystusa!
    Przy wyjściu z kościoła Caritas parafialna kwestuje na rzecz ubogich w naszej parafii.
    Na niedzielne nieszpory zapraszamy o godz. 17.30.
  2. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.
    W minionym tygodniu zapłaciliśmy rachunek za ogrzewanie kościoła, który wyniósł ok. 10 tys. zł. W kościele Trójcy św. został zainstalowany nowy konfesjonał. Koszt wykonania to ponad 8 tys. zł.
    Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy znajdując się w trudnej sytuacji materialnej, w jakiej znajdują się rodziny naszej parafii troszczą się o funkcjonowanie naszych kościołów. Bardzo prosimy nadal o wspieranie naszej parafii poprzez przelew na konto parafii, ofiarę złożoną w skarbonach z napisem „ofiara na potrzeby kościoła” lub w kancelarii parafialnej, gdyż nadal w Eucharystii może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Numer konta znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Bez waszej pomocy nie będziemy mieli środków, aby utrzymać kościół i opłacić rachunki i zobowiązania parafialne.
  3. Kancelaria parafialna jest czynna podczas pandemii tylko:
    w poniedziałek i piątek - 9.00-10.30
    w środę – 16.00-17.00.
  4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Nabożeństwo poprowadzi Wspólnota Odnowy W Duchu Świętym - Radość.
  5. W piątek, 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedziele młodzież oazowa będzie kwestować przy wyjściu z kościoła na działalność ewangelizacyjna radia Anioł Beskidów. Radio nie nadaje reklam, nie zajmuje się polityką i utrzymuje się tylko wyłącznie z ofiar wiernych.
  7. Powiatowy lekarz weterynarii w związku z wystąpieniem na terenie Powiatu Cieszyńskiego wysoce zjadliwej grypy ptaków zwraca się z prośbą o podjęcie działań hamujących jej rozwój. Jej dalsze rozprzestrzenianie się może skutkować całkowitym administracyjnym uśmierceniem drobiu w gospodarstwach i dużymi stratami dla hodowców drobiu. Pismo Lekarza z szczegółowymi zaleceniami znajduje się w gablotach parafialnych oraz można je znaleźć na stronie internetowej Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej.
  8. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć przy wyjściu z kościoła oraz drogą elektroniczną.