XII NIEDZIELA ZWYKŁA
(20 – 27.06.2021)

1. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 zaś od poniedziałku do piątku Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy podczas Mszy św. wieczornej.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    b/ w czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  3. W piątek, 25 czerwca kończy się rok szkolny i katechetyczny. Za ten czas podziękujemy Bogu szczególnie podczas Mszy św. o godz. 8.00.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy różnych okazjach na potrzeby naszej świątyni. Dziś Caritas parafialna kwestuje przy wyjściu z kościoła na rzecz ubogich w naszej parafii.
  5. Informujemy, że od tych wakacji nie będziemy odprawiać w lipcu i sierpniu Mszy św. w kościele Trójcy św. Zamówione intencje będą odprawiane w kościele św. Marii Magdaleny w sobotę o godz. 18.00 i niedzielę o godz. 10.30. Odprawianie Mszy św. wznowimy od września.
    Od piątku zawieszamy piątkowy dyżur w konfesjonale w godzinach 15.30 - 17.30. W okresie wakacji będziemy spowiadać tradycyjnie 30 min przed każdą Mszą Świętą.
    Od przyszłej niedzieli nie będzie w naszym kościele Mszy Świętej recytowanej o 16.30.
  6. Informujemy, że Biskup Bielsko-Żywiecki odwołał dyspensę od niedzielnej Mszy św. Wszystkich katolików obowiązuje udział w niedzielnej Eucharystii również w święta nakazane. Przypominamy wszystkim wiernym przychodzącym na Msze św. do naszego kościoła o stosowaniu się do zaleceń sanitarnych.
    Prosimy, aby obowiązkowo mieć założona maseczkę, która zakrywa usta i nos. Starać się, gdy jest to możliwe, aby zachować odległość społeczną. Przy konfesjonałach są dozowniki z płynem dezynfekującym, którym można przed spowiedzią spryskać kratkę konfesjonału i oparcie.
    Osoby podwójnie zaszczepione nie wliczają się do limitu wiernych, który nas obowiązuje.
    Za brak zastosowania w kościele zasad sanitarnych odpowiedzialność karną ponosi proboszcz parafii.
  7. W pierwszych dniach wakacji (tj.  30 czerwca-2 lipca oraz 5-7 lipca) planujemy zorganizować w naszej parafii zajęcia dla dzieci i młodzieży w formie półkolonii. Zapisy potrwają do przyszłej niedzieli (27 czerwca). Można ich dokonać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub u ks. Damiana - gdzie można również uzyskać szczegółowe informacje.
  8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny w Cieszynie ogłasza dodatkowy nabór do klasy I, VII na rok szkolny 2021/2022. Szkoła zaprasza na indywidualne spotkania rodziców z dziećmi w budynku szkoły przy ul. Błogockiej 19. Ponadto informujemy, że trwa nabór do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie.
  9. Dekanat cieszyński organizuje XXX Pieszą Pielgrzymkę Cieszyńską na Jasną Górę 2021 w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy w parafii Św. Jerzego w dniach 11 do 18 lipca. W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną i wynikającymi z niej trudnościami noclegowymi, przy zapisie należy przedłożyć potwierdzenie szczepienia na Covid 19. Osoby nie zaszczepione organizują sobie noclegi we własnym zakresie.
  10. Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła jak również droga elektroniczną.