I NIEDZIELA ADWENTU
(28.11– 5.12.2021)

1. Na nieszpory adwentowe zapraszamy o godz. 17.30.
    Dziękujemy za złożone dziś na tacę oraz złożone w ubiegła niedziele ofiary na rzecz ubogich w naszej parafii. Na ten cel zebraliśmy 4550 zł i 300 kč.
    Dziś będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będzie rozprowadzać nasza młodzież oazowa.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ we wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja apostoła
    W tym dniu swoje imieniny przezywa ks. Andrzej Kozubski. Polecamy go modlitwie parafian i gości
    b/ w sobotę, 4 grudnia – Wspomnienie św. Barbary
    W tym dniu modlimy się za górników i ich rodziny. To także dzień modlitw w intencji bezrobotnych.
    Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy synodalnej, która rozpocznie się w tym dniu Mszą św. o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego sakramentu potrwa do 21.00.
    Podczas adoracji koordynator drogi synodalnej w naszej parafii będzie w zakrystii przyjmować zgłoszenia do grup synodalnych, które rozpoczną swoją pracę po niedzieli 5 grudnia.
    Swoje glosy synodalne można zgłaszać poprzez skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a także skarbonę z napisem synod, która znajduje się przy stopniu komunijnym po lewej stronie.
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie. Będą one sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, ze specjalnym kazaniem dla dzieci, zaś w sobotę o godz. 8.00 ze specjalną nauką adwentową dla dorosłych.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca
    Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00.
    W sobotę od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie.
    Wszystkie kobiety oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na tę Mszę św. Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
    Również w sobotę zapraszamy chorych i seniorów na nabożeństwo maryjne do naszej świątyni o godz. 10.00. Po nim Caritas parafialna zaprasza na spotkanie w Sali Jana Pawła II.
    Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 18 grudnia.
  5. Od 27 grudnia planujemy w tym roku wizytę duszpasterską. Z powodu pandemii odbędzie się ona na specjalnych zasadach. Aby przyjąć kolędę trzeba będzie zgłosić gotowość jej przyjęcia poprzez zapisy.
    Chęć przyjęcia kolędy można zgłosić poprzez specjalny formularz elektroniczny przygotowany na stronie internetowej parafii. Można także się zapisać w kancelarii parafialnej oraz telefonicznie. Nie przyjmujemy zgłoszeń drogą mailową. Z racji panującej pandemii nie chcemy nikogo zmuszać do przyjmowania kolędy, ale chcemy uszanować tych parafian, którzy wyrażają pragnienie odwiedzin duszpasterskich.
    Zapisy potrwają do III Niedzieli Adwentu a plan kolędy ogłosimy w IV Niedzielę Adwentu.
  6. Pragniemy, aby przy okazji synodu odtworzyć zawartą na zdjęciach historię naszego kościoła parafialnego. Zwracamy się z prośbą do parafian posiadających stare zdjęcia wnętrza kościoła oraz zdjęcia z ważnych wydarzeń z życia naszej parafii, aby je dostarczyli do kancelarii parafialnej. Wybrane zdjęcia po skopiowaniu zostaną zwrócone właścicielom. Tworzeniem zbioru archiwalnych zdjęć będzie się zajmował ks. dr Andrzej Kozubski.
  7. Nowe, adwentowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.