XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(7 – 14.08.2022)

1. Na nieszpory zapraszamy dziś o godz. 17.30.
Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na potrzeby kościoła. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób składają ofiary na nasze parafialne inwestycje. Po zamontowaniu w kościele nowego nagłośnienia w sierpniu planowane jest rozpoczęcie robót przy kolejnym etapie osuszania murów naszego kościoła. Koszt tego etapu to ponad 100 tyś zł. Ponad 80 tyś zł. otrzymamy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nasz koszt własny to 16 tyś zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

2. W czwartek, 11 sierpnia Mszą św. na Wałach Jasnogórskich zakończy się kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasną Gorę. Wyjazd autokaru na przywitanie pielgrzymów, w tym dniu o godz. 7.00 z ul. Chrobrego.
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt to 70zł.
Droga Krzyżowa na Wałach zostanie odprawiona o godz. 10.30, Msza św. pod przewodnictwem Bp. Romana Pindla o godz. 13.30, powrót o godz. 19.00.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:
    a/ w poniedziałek, 8 sierpnia – Wspomnienie św. Dominika
    b/ we wtorek, 9 sierpnia – Wspomnienie św. Benedykty od Krzyża
    c/ w środę, 10 sierpnia – Święto św. Wawrzyńca
    d/ w czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary
    e/ w niedziele, 14 sierpnia – Uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, patrona naszej diecezji.

4. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie Fatimskim w najbliższą sobotę, 13 września. Licznym udziałem podziękujmy Bogu za to, że trudny czas pandemii, dobiega końca, że możemy kontynuować nasze procesje. Z inicjatywy Parafialnej Rady Duszpasterskiej figurę Matki Boskiej Fatimskiej noszą w tym roku wybrane grupy - reprezentanci środowisk, grup społecznych, zawodów. W maju figurę nieśli przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w czerwcu nauczyciele, w lipcu lekarze, w sierpniu tego zaszczytnego zadania podjęli się cieszyńscy strażacy. Zwracamy się z prośbą do rodziców, wychowawców, nauczycieli, aby w miarę możliwości, uatrakcyjnić procesję udziałem dzieci w strojach pastuszków. Udało się zachęcić do udziału w procesji nauczycieli, lekarzy, strażaków, może i uda się zachęcić nasze dzieci.

5. Parafialna Rada Duszpasterska serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Jaworzynki –Trzycatku w dniu 20 sierpnia 2022 r. (sobota). Wyjazd o godzinie 8:00 z ul. Chrobrego, powrót około godziny 18:00 – 19:00 Łączny koszt pielgrzymki wynosi 90 zł, zapisy z wpłatą przyjmuje kancelaria parafialna. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie parafialnej.

6.  Nowe numery prasy katolickiej można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.