II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(25.02 - 3.03.2024)

1.Serdeczne zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj, o godz. 17.15.
Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy troszczą się o funkcjonowanie naszej parafii poprzez przelewy na konto parafii jak również wszelkie ofiary składane w kancelarii parafialnej z przeznaczeniem na kościół.
Na pomoc dla Ukrainy zebrano w ubiegłą niedzielę 4270 zł

2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15.
W sobotę, od Mszy św. o 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszosobotnie. W najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę, 23 marca.

3. Zbliżamy się powoli do wizytacji kanonicznej naszej parafii, która przeprowadzi bp. Roman Pindel, ordynariusz naszej diecezji w niedzielę, 10 marca:
- W ramach spotkań przed wizytacją w najbliższy wtorek zapraszamy wszystkich członków wspólnot działających na terenie naszej parafii na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, którą w ich intencji odprawi ks. Piotr Hoffman, dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego naszej diecezji. Po Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie liderów wspólnot
- członków Rad Parafialnych, Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej zapraszamy na Msze św. we środę o godz. 18.00 a po niej na spotkanie na plebanii, które poprowadzi ks. Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji
- wszystkich parafian, cale rodziny już dziś zapraszamy na Msze św. celebrowaną przez ks. Biskupa Romana w niedziele, 10 marca o 10.30, połączoną ze specjalnym błogosławieństwem rodzinnym

3. Spotkania:
- Apostolat Maryjny zaprasza we wtorek o 16.00 na spotkanie w Sali JP II
- Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w Sali JP II
- spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.

4. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, połączone z nawiedzeniem relikwii
św. Marii Małgorzaty Alacoque w rozpoczętym roku 350- lecia objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa, które poprowadzi ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Relikwie uroczyście przywitamy w sobotę, 2 marca podczas Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do licznego udziału.
Otoczmy naszą modlitwą ojca rekolekcjonistę i całe dzieło rekolekcji parafialnych.
Szczegółowe informacje o rekolekcjach parafialnych znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
Ks. rekolekcjonista przygotował do parafian specjalny list, który można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również dostępny na stronie internetowej parafii.
W przyszłą niedzielę jak również na Mszach św. z nauką ogólną, taca będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji a w kolejną, 10 marca na ogrzewanie naszych kościołów.

5. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w dniach 11-13 marca a miejskie rekolekcje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych odbędą się, w czwartek, 14 marca w budynku Liceum Katolickiego i w kościele, w godz. 19.00-21.00.

6. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2024 odbędzie się XII Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska-Białej do Łagiewnik. W kancelarii parafialnej od poniedziałku przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę.

7. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Powołany 2” w kinie Past w dniach 1-5 marca o godz. 17.30.