XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
(27.09 - 4.10.2020)
  1. Na niedzielne nieszpory zapraszamy o 17.30. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tace, które są przeznaczone na Seminarium Duchowne oraz za ubiegłotygodniowe ofiary dla najbardziej potrzebujących. Zebraliśmy na ten cel 2930 zł. Dziś przy wyjściu z kościoła młodzież oazowa kwestuje na rzecz naszego diecezjalnego radia „Anioł Beskidów”, które w naszym mieście można słuchać na radiach internetowych oraz na aplikacji Radio.pl.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:
        a/ w poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczenni
        b/ we wtorek, 29 września – święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To dzień imienin naszego ks. Rafała Jakubca. Polecamy go modlitwie parafian i gości
        c/ w środę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima
        b/ w czwartek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
        c/ w piątek, 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  3. Od czwartku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie w piątek od godz. 17.00. W sobotę od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie. Wszystkie niewiasty oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedziele nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać odpust ku czci MB Cieszyńskiej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazania ks. Janusz Ponc, który w tym roku przezywa jubileusz 25 lat kapłaństwa. Taca będzie przeznaczona na potrzeby osuszanie murów naszego kościoła.
  6. W związku z odsłonięciem zabytkowej krypty pod posadzką kaplicy Krzyża Świętego oraz fragmentów średniowiecznych murów naszej świątyni Wojewódzki Konserwator Zabytków czasowo wstrzymał prace nad osuszaniem murów naszej świątyni. Znaleziska te należy szczegółowo udokumentować co powinno zając około tygodnia. Potem prace będą kontynuowane. Jesteśmy pewni, że kościół na odcinku poddanym pracom remontowym nie posiadał żadnego odwodnienia. Na przestrzeni ok. 2 m odnaleziono szczątki folii kubełkowej, która nie spełniała już od dawna swojej funkcji. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel. W minioną niedzielę zebraliśmy ok. 8 tyś zł. Wkład własny parafii, który musimy zebrać wynosi ok. 36 tyś zł. Pozostało nam wiec do zebrania ok. 28 tyś zł. Prosimy o pomoc w uzyskaniu tej kwoty. Dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 130 tyś zł.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są jeszcze wolne intencje na rok bieżący. Rezerwacje intencji na rok 2021, kancelaria będzie przyjmować od poniedziałku.
  8. Spotkania:
    - Dziś o godz. 15.00, w kaplicy Miłosierdzia rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych
    - dzisiaj o godz. 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy do włączenia się do akcji Duchowej Adopcji Bierzmowanego, która polega na objęciu modlitwą jednego wskazanego kandydata. W zakrystii możemy otrzymać szczegółowe informacje i dołączyć do akcji wpisując się na specjalną listę
    - Małżeństwa chcące umocnić swoją relacje z Bogiem, odnaleźć wspólnotę, która pomoże im umocnić łaskę Sakramentu i poznać inne podobnie myślące i żyjące małżeństwa zapraszamy do włączenia się w ruch Domowego Kościoła. Szczegółów udziela ks. Jakub
    - Zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w każdy piątek - najpierw na Mszę Św. o godz. 18.00, a później na spotkanie do sali JP II.
  9. W zakrystii można nabyć bogato ilustrowane kalendarze na rok 2021. Prasę katolicką można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła.