I NIEDZIELA ADWENTU
(27.11-4.12.2022)

1. Na nieszpory adwentowe zapraszamy o godz. 17.30.
Dziękujemy za złożone dziś na tacę oraz złożone w ubiegła niedziele ofiary na rzecz ubogich w naszej parafii. Na ten cel zebraliśmy 4380 zł i 200 kč.
Dziś będzie można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będzie rozprowadzać nasza młodzież oazowa.
Dziś rozpoczęliśmy odczytywać nowe wypominki zmarłych. Nowe wypominki są zamieszczone do wglądu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
a/ w środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja apostoła.
W tym dniu swoje imieniny przezywa ks. Andrzej Kozubski. Polecamy go modlitwie parafian i gości.
b/ w sobotę, 3 grudnia – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

3. Zapraszamy na Msze św. roratnie. Będą one sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, ze specjalnym kazaniem dla dzieci, zaś w sobotę o godz. 8.00 ze specjalną nauką adwentową dla dorosłych.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00.
W sobotę od Eucharystii o godz. 8.00 rozpoczynamy czuwanie pierwszo sobotnie.
Wszystkie kobiety oczekujące potomstwa zapraszamy w sobotę na tę Mszę św. Podczas niej udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami w sobotę 17 grudnia.

5. Od 28 grudnia planujemy w tym roku wizytę duszpasterską. Okres pandemii pozwolił nam wypracować nowe zasady odbywania kolędy w naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku, aby przyjąć kolędę trzeba będzie zgłosić gotowość jej przyjęcia poprzez zapisy.
Chęć przyjęcia kolędy można zgłosić poprzez specjalny formularz elektroniczny przygotowany na stronie internetowej parafii. Można także się zapisać w kancelarii parafialnej oraz telefonicznie. Nie przyjmujemy zgłoszeń drogą mailową. Nie chcemy nikogo zmuszać do przyjmowania kolędy, ale chcemy uszanować tych parafian, którzy wyrażają pragnienie odwiedzin duszpasterskich.
Zapisy potrwają do III Niedzieli Adwentu a plan kolędy ogłosimy w IV Niedzielę Adwentu.

6. Spotkania:
- Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie we wtorek o 16.00 w Sali Jana Pawła II.
- spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
- cieszyński KIK zaprasza na spotkanie "Słowem dotykam Tajemnicy" literatura o Niewypowiedzianym. Naszym gościem będzie ks. Tomasz Sroka. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 listopada, o 18.45 w Piwniczce pod Aniołami (przy franciszkańskim klasztorze).
- rodziców przygotowujących swoje dzieci do przyjęcia sakramentu Eucharystii zapraszamy na comiesięczne spotkanie. Rozpoczniemy je Eucharystią w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00, a po niej modlitwa rodzinna w czasie adoracji i spotkanie formacyjne.
- dzieci zapraszamy na spotkanie Dzieci Bożych w każdą sobotę od 11.30 w sali Jana Pawła II.

7. Dzieci od klasy 3 szkoły podstawowej i młodzież z naszej parafii na zimowisko do Koniakowa w dniach 22.01 - 26.01. Więcej informacji i możliwość zapisów po każdej niedzielnej Mszy św. w zakrystii.
By zmniejszyć koszty wyjazdu w zakrystii do nabycia są lampiony roratnie i stajenki dla dzieci, z których dochód przeznaczony będzie na pokrycie kosztów wyjazdu.

8. Już po raz piąty w dniach od 8 do 11 grudnia odbędą się „Rekolekcje z kawą w tle”. Miejscem spotkania będzie Café Muzeum w Cieszynie. Goście to m. in; o. Maciej Biskup dominikanin oraz ks. Manfred Deselaers, który na co dzień pracuje jako niemiecki ksiądz w Oświęcimiu. Rekolekcje zakończy Msza Święta w kościele św. Trójcy w Cieszynie o godz. 11:00, podczas której kazanie wygłosi ks. Andrzej Abdank-Kozubski. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Gwiazdki Cieszyńskiej.

9. Bardzo dziękujemy Panu stolarzowi Mirosławowi Dudzie za nieodpłatną renowację Krzyża Misyjnego znajdującego się na Pl. Dominikańskim. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Ligockiemu za zorganizowanie transportu Krzyża do warsztatu stolarskiego oraz pokrycie wszelkich kosztów z tym związanych.