Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
 

 Sprawozdanie z działalności zespołu parafialnego CARITAS przy parafii św Marii Magdaleny w Cieszynie

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁANIA ZESPOŁU CARITAS ZA ROK 2022

W 2022 roku działający przy naszej parafii  Zespół Caritas z wielkim zapałem oraz empatią kontynuował swoje działania oraz cele. Podjęto wiele działań, aby nadal wspierać naszych parafian w ich potrzebach i trudnych sytuacjach.

Coraz trudniejsza sytuacja w kraju, związana ze wzrostem wydatków zarówno tych indywidualnych, jak również tych, dotyczących naszej aktywności sprawia, iż tym bardziej pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspomagają naszą działalność  poprzez udział w niedzielnych składkach oraz darczyńcom przekazującym pieniądze na nasz rachunek bankowy.                                                                                                                                        

Dzięki Państwa ofiarności mogliśmy przedsięwziąć takie inicjatywy  jak:

- prowadzenie kuchni społecznej;

- dopłaty do rehabilitacji;

- organizowanie spotkań dla seniorów;

- przygotowanie paczek świątecznych dla chorych i seniorów;

- współfinansowanie leków oraz artykułów medycznych;

- dopłaty do rachunków oraz artykułów spożywczych;

- opłacanie kolonii dzieciom.

      

Ponadto pieniądze zebrane podczas zbiórki, która miała miejsce we wrześniu została  w całości  przekazana na potrzeby ojców Bonifratrów, którzy zmagali się z konsekwencjami  zaistniałymi po pożarze Domu Pomocy Społecznej. Dodatkowo w miesiącu marcu przeprowadzona została zbiórka żywności w ramach akcji "TAK POMAGAM". Dzięki tej inicjatywie zebrane artykuły zostały przekazane potrzebującym rodzinom z naszej parafii oraz do Zakładu Sióstr Boromeuszek. Od listopada wsparciem objęliśmy również rodzinę w której dziecko, które  z powodu ciężkiego stanu zdrowia musiało zostać poddane przeszczepowi wątroby.

Za każdą okazaną życzliwość, za każdą modlitwę oraz datek finansowy z serca bardzo dziękujemy.

                                                            zespół CARITAS


 Po przerwie wznowiliśmy I czwartkowe dyżury Caritas


Członkowie Caritas dyżurują w każdy I czwartek miesiąca w godz. 17.00-18.00 w sali Jana Pawła II
Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji zamieszkujące w naszej parafii mogą się zgłosić po uzyskanie pomocy
Można zgłosić osoby, które znamy i uważamy, ze potrzebują pomocy
Serdecznie zachęcamy do niesienia pomocy

Można również zadzwonić pod numer dyżurny Caritas.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00.
Pod ten numer mogą się zgłaszać również osoby chętne do posługi w Caritas parafialnej

Telefon Dyżurny Caritas

+48 883 757 989


Informujemy seniorów, że członkowie Caritas, którzy się z Wami kontaktują mają imienne legitymacje Caritas z pieczęcią parafii