PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM

Cena:  690EUR + 2100PLN

Termin: 20 – 30.09.2024

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1. dzień: Wcześnie rano wyjazd z parafii. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Belgradu lub Niszu.

1. dzień: Śniadanie, przejazd przez Macedonię do Grecji w okolice Kavalii. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ Śniadanie, zwiedzanie Fillippi – Msza św. w symbolicznym miejscu chrztu pierwszej Europejki, Lidii. Następnie rejs wokół półwyspu Athos – Republiki Monastyrialnej od XI wieku – późnym popołudniem przejazd do Salonik. Zakwaterowanie kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ Śniadanie, zwiedzanie Salonik: Biała Wieża, katedra św. Demetriusza, bazyliki Agia Sofia. Wizyta w Verii (Berea). Zakwaterowanie w hotelu w Kalambace, kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ Śniadanie, klasztory Meteora – zwiedzanie jednego z klasztorów zawieszonych na górskich szczytach. następnie Wąwóz Termopile. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Loutraki lub w Tolo

6 DZIEŃ Śniadanie, starożytny Korynt oraz objazd Pętli Argolidzkiej (Mykeny, Epidauros, Nafplio). Kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ Śniadanie, czas wolny na plażowanie, kolacja i nocleg.

8 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Aten i zwiedzanie Aten: Katedra p.w. Dionizego Areopagity, Akropolis, Areopag. Przystanek na Stadionie Olimpijskim. Zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Atenach. (fakultatywnie wieczorem kolacja w tawernie z muzyką grecką na Place).

9 DZIEŃ Śniadanie, przejazd i zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Osios Lukas- zwiedzanie sanktuarium Apollina w Delfach. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicach Salonik.

10 DZIEŃ Śniadanie, wyjazd z Grecji, przejazd przez Macedonię, Serbię. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Belgradu lub Niszu.

11 DZIEŃ Śniadanie, wyjazd z Serbii. Przejazd przez Węgry, Słowację. Przyjazd do parafii późnym wieczorem.

Informacje dodatkowe:

• Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • W programie przewidziany jest czas na codzienną Mszę św.

• Cena obejmuje:
  • 10 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach 3***,
  • Wyżywienie w postaci śniadań (10) i obiadokolacji (10),
  • Lampka wina do kolacji,
  • Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
  • Opieka pilota,
  • Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 30.000 EUR,
  • Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
  • Składka na TFG, TFZ – 2x10PLN.

• Cena nie obejmuje:
  • Dodatkowych napojów do kolacji,
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 150 EUR,
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 2,5 lub 5% ceny,
  • Biletów wstępu, przewodników miejscowych, rejsu, systemu Audio guide (ok. 150 EUR),
  • Kolacji z muzyką grecką na Place (Kolacja obejmuje: przekąski zimne i ciepłe, sałatka, danie główne, deser, 1 butelka na 2 osoby, woda, chleb) z muzyką grecką na Place (ok. 35 EUR).

• Wpłaty:
  • 500PLN przy zapisie,
  • 690EUR + 1600PLN do 01.08.2024 r.,
  • 150EUR – bilety wstępu - w dniu wyjazdu.

Kontakt:

ORBI

1. Gabrieli Zapolskiej 12

Renata Juraszek

Tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny

Tel.: 603 808 599

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.orbipielgrzymki.pl

Polub nas na Facebooku

www.facebook.com/orbipielgrzymki

Do zobaczenia na facebooku!