Wspólnota "Miriam"
Ruch Matki w Modlitwie powstał W Anglii w 1995 roku. Jego założycielką jest Veronica Williams, obecnie matka i babcia, która wobec wielkich zagrożeń współczesnego świata, poczuła wezwanie do szczególnej modlitwy wspólnotowej, w której matki powierzają swoje dzieci i wnuki Jezusowi. Razem ze swoją bratową, Sandrą, zaczęły się modlić w intencji swoich dzieci. Z czasem dołączały do nich inne mamy. Obecnie Matki w Modlitwie działają w ponad 100 krajach świata. Duchowość ruchu charakteryzuje całkowite zawierzenie Bogu, prostota i radosne posłuszeństwo Bogu i Kościołowi. Grupy modlitewne składają się z kilku, kilkunastu kobiet, które spotykają się raz w tygodniu i modlą się, korzystając ze specjalnych modlitewników. Na koniec wkładają do koszyczka umieszczonego u stóp Krzyża imiona dzieci, zapisane na krążkach papieru. Ten gest symbolizuje całkowite zawierzenie naszych dzieci Jezusowi. Na spotkaniach matki modlą się również za ojców dzieci.
W grupach obowiązuje zasada poufności i nie udzielania rad. Grupy matek w modlitwie otwarte są dla wszystkich kobiet - matek biologicznych i duchowych. Z całego świata przychodzą świadectwa potwierdzające, że modlitwy matek są wysłuchiwane. Bóg obdarza dzieci wielkimi łaskami: odzyskują zdrowie, wychodzą z nałogów, nawracają się, następuje pojednanie z rodzicami, rodzą się długo oczekiwane dzieci. Matki doświadczają przemiany, zyskują pokój serca i pogłębiają wiarę.

W Polsce Matki w Modlitwie pojawiły się w 2009 roku w Archidiecezji Białostockiej. W listopadzie 2012 roku Matki w Modlitwie zostały przyjęte do Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. Obecnie w Polsce działa ok. 90 grup Matek w Modlitwie w 22 diecezjach i archidiecezjach.

W Cieszynie grupa Matek w modlitwie MIRIAM działa od 2009 roku. Oprócz cotygodniowych spotkań w małych grupach, które odbywają się w domach, raz w miesiącu spotykamy się w Kościele Świętego Krzyża w Cieszynie, by wspólnie się modlić. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej grupy prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Daty kolejnych spotkań:

• 25.09 2019
  • 23.10 2019
  • 20.11 2019
  • 11.12 2019

Spotkania mają miejsce w kościele  Świętego Krzyża, u oo. Franciszkanów, o godzinie 19.00.Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy na nasze spotkania!

Ruchowi przyświeca myśl św. Augustyna:
"Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat"