Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
Na miejskim Rynku tłumy koronowanych głów asystowały królewskim hołdom. Z różnych stron miasta przywędrowali w kolorowych orszakach. Najbliżej mieli ci, którzy przyszli oddać hołd z kościoła św. Marii Magdaleny...

Z jednakową radością witali nadjeżdżającą konną bryczkę, którą trzykrotnie okrążyli Rynek dostojni mędrcy: Kacper, Melchior i Baltazar czyli królowie z darami dla Dzieciątka.
W tej roli tym razem wystąpili radni: Florian Sikora, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego i zarazem główny organista w parafii św. Marii Magdaleny, Krzysztof Kasztura - przewodniczący Rady Miejskiej oraz Andrzej Surzycki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Królewskich gości powitali na Rynku dziekan cieszyński ks. prał. Stefan Sputek i ks. kan. Jacek Gracz, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny, a królowie udali się do betlejemskiej szopy, gdzie oddali hołd Panu Jezusowi, składając Mu dary.
Później młodzież przypomniała sceny biblijne, przywołując zawarte w Ewangelii opisy narodzin Dzieciątka Jezus i tego wszystkiego, co przeżywała i czego doświadczała Święta Rodzina. Widowisko jasełkowe przygotowała grupa młodzieży oazowej z parafii św. Marii Magdaleny pod opieką ks. Grzegorza Pasternaka.
Nie zabrakło na cieszyńskim Rynku pięknych pieśni dla Bożej Dzieciny. Wspólny śpiew kolęd poprowadził schola z parafii św. Elżbiety z ks. Łukaszem Gąsiorkiem, a także orkiestra dęta "Cieszynianka".
Całe spotkanie z Orszaku Trzech Króli z Panem, który narodził się w Betlejem - na cieszyńskim Rynku - zorganizowali wspólnie: władze samorządowe miasta i powiatu cieszyńskiego oraz parafia św. Marii Magdaleny w Cieszynie.