Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
Już po raz drugi 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży zawitała do Istebnej, by w Domu Katechetycznym przy parafii Dobrego Pasterza przeżyć „Ferie z Jezusem”. Wyjazd miał charakter formacyjno-wypoczynkowy. Był czas na Eucharystię, wspólną modlitwę jak i spotkania w małych grupach, gdzie animatorzy poruszyli 3 tematy:
1. Dziecko Boże potrafi rozmawiać.
2. Dziecko Boże okazuje miłosierdzie.
3. Dziecko Boże daje świadectwo.
Był też czas na szaleństwa na śniegu i wspólną integrację. Sporą atrakcją był kulig na saniach, ciągniętych przez konie. Jeden chłopczyk dziwił się, że koń jest większy od człowieka. Mimo przeraźliwego zimna udało się dotrzeć na postój, gdzie mogliśmy odpocząć, zajadając pyszne kiełbaski. Dzięki ludziom dobrej woli kilkoro dzieci pojechało na „Ferie z Jezusem” całkowicie bezpłatnie.
Wśród dzieci były zarówno te, które co tydzień uczestniczą w spotkaniach Oazy Dzieci Bożych, jak i inne, także spoza naszej parafii.