Wiadomości
parafiamagdaleny.pl
SANKTUARIA BAŁKANOW Z WYPOCZYNKIEM NAD ADRIATYKIEM
03.07-12.07.2018

Program przygotowany dla osób pragnących odpocząć, ale również poznać świat. Umożliwia zwiedzanie najciekawszych obiektów historycznych oraz wytworów natury tego przeuroczego zakątka globu.

1 dzień:  03.07
Wyjazd z Cieszyna o godzinie 2,00, przejazd przez Słowację, Węgry do barokowego miasta Varaźdin: Stare miasto, Ratusz, Katedra, Pałac Draśković, cmentarz który jest perłę w architekturze parków i  ogrodów. Przejazd do Ludbregu – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego . Przejazd w okolice Zagrzebia na obiadokolację i nocleg

2 dzień: 04.07
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do chorwackiej Częstochowy – Marija Bistrica- Msza św.
Przejazd do stolicy Chorwacji -Zagrzebia- krótkie zwiedzanie miasta – Kaptol.  Gradac, kościół św. Marka, średniowieczna starówka z Krwawym Mostem, kościół NMP – nawiedzenie miejsca pochówku Bł. Alojze Stepinca. Przejazd na obiadokolację i nocleg tranzytowy  

3 dzień: 05.07
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Narodowego Parku Jezior Plitwickich -  zwiedzanie 16 tarasowo położonych jezior o szmaragdowo-turkusowym kolorze, połączonych ze sobą 92 wodospadami, niezliczone górskie potoki, zarybione rozlewiska wśród zielonych lasów. Przejazd kolejką turystyczną i rejs statkiem po Jeziorze Kozjak.  Wyjazd w kierunku Splitu – zwiedzanie -Pałac Dioklecjana, kościół św. Dujama, krypta św. Łucji, Perystyl, Westybul, świątynia Jupitera. Przejazd do Trogiru- "chorwackiej Wenecji"- zwiedzanie średniowiecznej starówki , kościół św. Lovro z najpiękniejszym portalem romańskim , nadmorska riva z fortem Kamerlengo.. Przejazd do hotelu nad morzem , zakwaterowanie  obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: 06.07
Msza św, śniadanie, czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja. Po kolacji wieczór dalmatyński z muzyką na żywo.  Nocleg.

5 dzień: 07.07
Msza św. śniadanie, czas wolny lub fakultatywnie całodzienny rejs statkiem na wyspę lawendy Hvar oraz Półwysep Peljeśac (z grillowaną rybą, rakiją i winem). W czasie wycieczki krótkie zwiedzanie miasteczka Trpanj , przepłyniecie do kryształowej zatoki Duba- czas na kąpiel i plażowanie , obiad na statku i  przepłynięcie do Sućuraju na wyspie Hvar - krótkie zwiedzanie rybackiej osady. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, czas wolny, nocleg  - wyjazd 9:00-10:00 rano – powrót około 18:00

6 dzień: 08.07
Msza św, śniadanie, czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja. Po kolacji degustacja lokalnych win i rakiji – (bez opłat dodatkowych – możliwość zakupu regionalnych wcześniej spróbowanych trunków)

7 dzień:  09.07
Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Dubrownika - zwiedzanie miasta „muzeum na wolnym powietrzu”, gdzie każdy budynek jest zabytkiem: Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 r., Pałac Sponza, Słup Orlanda, Katedra NMP, kościół św. Błażeja, studnia Onufrego. Po drodze  – Ston i najdłuższy ciąg fortyfikacyjny w Europie zwany „chińskim murem”. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića, harem. Przejazd  do hotelu w Medzjugorie .Obiadokolacja, nocleg..

8 dzień: 10.07
Po śniadaniu- Góra Objawień - odmówienie różańca na stacjach różańcowych , Sanktuarium Maryjne, kościół św. Jakuba, dla chętnych przejazd na Wodospady Kravica (największy wodospad w Bośni i Hercegowinie – koszt około 1,5 euro za osobę).  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

9 dzień: 11.07
Po śniadaniu wykwaterowanie, Msza św. przejazd  przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa- Po drodze Jablanica – miejsce krwawej bitwy II wojny światowej na rzece , oraz Konjic- miasteczko słynne z rękodzieła ludowego i starej tureckiej zabudowy. Zwiedzanie Sarajewa - bałkańskiej Jerozolimy -Baśćarsija – turecka starówka,  Most Gavrilo Principa - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Ferhadija, Karavanseraj, Bezistan.  Zakwaterowanie w hotelu w Sarajewie, obiadokolacja, nocleg   - koszt dodatkowy za HB Hotel BM Sarajewo – 27 euro/ osobę.
 
10 dzień: 12.07
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku  Polski – krótkie zwiedzanie Budapesztu – Plac Milenijny, Panorama miasta ze wzgórza Galarda.  

Świadczenia zawarte w cenie :
-    opłaty drogowe, parkingi, wjazdówka do Dubrownika
*    ubezpieczenie NNW, KL,
*    9 noclegów w hotelu ***  - pok. 2, 3, os. z łazienkami
*    9  śniadań i 9 obiadokolacji
      opieka pilota–przewodnika na całej trasie
      taksa klimatyczna – 1 Euro/os/dzień

Koszt
302 Euro oraz 810 PLN

Dodatkowo płatne
*   Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  – 50,00  Euro

Wycieczki fakultatywne:
Całodzienny rejs statkiem (z grillowaną rybą, rakiją i winem bez ograniczeń) –  30 Euro/os
Uwaga: Program jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.