Wiadomości
parafiamagdaleny.pl


Święto Niepodległości w Cieszynie: Program


Program uroczystości:
 8.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny w kosciele św. Marii Magdaleny w Cieszynie
10.00 – Nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Jezusowym
11.15 – Manifestacja patriotyczna na Placu Wolności przy Liceum im. Mikołaja Kopernika
12.00 – Obchody Narodowego Święta Niepodległości na cieszyńskim Rynku:
– Niepodległa do hymnu! – odśpiewanie hymnu państwowego
– Okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz
– Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego. Przemarsz z Rynku, złożenie kwiatów i odśpiewanie „Roty” pod Pomnikiem Ku Czci Legionistów Śląskich Poległych za Polskę.
– po powrocie na Rynek Lekcja Śpiewania Patriotycznego
17.00 – Uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączona z wręczeniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej – Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie (wstęp za odrębnymi zaproszeniami).