Przeżywając w dniu 11 listopada Święto Niepodległości, będziemy dziękować Bogu za dar naszej Ojczyzny. Zapraszamy na obchody święta w naszym mieście.

Plan Obchodów:

10.00, Kościół Jezusowy w Cieszynie
Nabożeństwo ekumeniczne w intencji niepodległości Ojczyzny

11.00, Pomnik Niepodległości przy Liceum im. M. Kopernika (Plac Wolności)
Rozpoczęcie manifestacji patriotycznej (odśpiewanie hymnu państwowego, przywitanie zebranych, składanie kwiatów pod pomnikiem)

11.20, Przemarsz uczestników uroczystości w asyście orkiestry
ulicami Pokoju, Limanowskiego i Regera na Rynek

11.30, Rynek, pod budynkiem Domu Narodowego
Okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Cieszyna, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego

11.50, Przemarsz w asyście orkiestry pod Pomnik Legionistów – złożenie kwiatów – odśpiewanie „Roty”

12.30, Rynek
Otwarcie wystawy planszowej „Cieszyn 1918: polski my naród, polski lud” (org. Książnica Cieszyńska)

13.00, Rynek
12. Lekcja patriotycznego śpiewania,
grochówka wojskowa, prezentacja uzbrojenia i mundurów Legionów Polskich w 1918r.

16.00, kościół św. Marii Magdaleny
Msza św. w intencji Ojczyzny

17.00, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie
Uroczysta sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej, połączona z wręczeniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej (wstęp za odrębnymi zaproszeniami)