Dzieci Maryi
Grupa posiada duchowego opiekuna, którym jest ksiądz Krzysztof Walczak. Do pomocy ma 2 animatorki grupowe, czyli osoby odpowiedzialne za przygotowanie spotkań w grupach, animatorkę muzyczną, czyli osobę odpowiedzialną za śpiew, oraz panią katechetkę. Do naszej wspólnoty należy około 30 dzieci. Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 900 w budynku Gimnazjum i Liceum Katolickiego. Spotkania zazwyczaj kończą się o godz. 1100. Nasze spotkanie zaczynamy od wspólnej modlitwy a zaraz potem śpiewamy. Zauważyliśmy, że zanika w naszych kościołach chwalenie Boga przez śpiew, dlatego my zachęcamy nasze dzieci do tego, aby polubiły śpiewanie, a efekty ich starań można usłyszeć w naszym Sanktuarium na niedzielnej mszy św. o godz. 10:30. Wtedy dzieci śpiewają psalm responsoryjny oraz aklamację przed Ewangelią, co naprawdę nie należy do zadań łatwych. Mimo, że nie zawsze brzmi to poprawnie i profesjonalnie to nasze serca weselą się i napełniają radością słysząc dziecięcy śpiew. Oprócz śpiewu dzieci chętnie czytają modlitwę wiernych oraz niosą dary ofiarne w procesji do ołtarza.

Spotykamy się także w małych grupach z animatorami, na których rozważamy życie Maryi i Jezusa. Przedstawiamy dzieciom najważniejsze fakty z ich życia, zastanawiamy się wspólnie co robić, aby stawać się podobnymi do Nich. Po spotkaniu z grupie jest czas na zabawy, które uczą szacunku, miłości, współpracy ze sobą i pomocy innym.

Nasze spotkania to także wspólne wyjazdy na dni wspólnoty, na kuligi. Aktywnie włączamy się w prowadzenie nabożeństw różańcowych, w rekolekcje wielkopostne co daje naszej wspólnocie wiele satysfakcji.

Pan Jezus powiedział:
"DOPUŚĆCIE DZIECI I NIE PRZESZKADZAJCIE IM PRZYJŚĆ DO MNIE;
DO TAKICH BOWIEM NALEŻY KRÓLESTWO NIEBIESKIE" (Mt 19,14)

Zapraszamy wszystkie dzieci chętne do wstąpienia w szeregi Dzieci Maryi  w każdą sobotę o godz. 900 do gmachu Gimnazjum i Liceum Katolickiego